Вчені по всьому світу фіксують аномальні температури

  2070

  За останні 100 років спостережень погоди по всій планеті середня температура повітря, збільшилася майже на 2 градуси. Цей поріг вчені називають “червоною лінією”, після якої Земля вже не зможе уникнути незворотніх наслідків. Про це пише Washington Post.

  Видання показало карту, засновану на даних незалежного некомерційного фонду Berkeley Earth. На ній видно, як температура останніх п’яти років (2014-2018) змінилася щодо спостережень 1880-1899 років.

  Так, в Україні, крім Криму та крайніх південних смуг материкової частини, температура за 100 років збільшилася на 2 і більше градусів.

  Також зазначається, що двоградусну позначку подолала десята частина планети. Близько 20% Землі потеплішали на 1,5 градуси – цей показник науковці називають напруженим.

  Найбільше потеплішало за сторіччя у Арктиці – там температура подекуди зросла на 6 градусів, також високі темпи показали Середня Азія, Європа, Північна Азія.

  Протягом останніх п’яти років небезпечну позначку подолали від 8 до 11 відсотків Земної кулі, протягом 10 останніх років – 5-9%, тобто за п’ять років показник збільшився на 40%.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин