Глобальне потепліня уже в Україні. На скільки градусів зросла середня температура за сто років?

  90

  Глобальне потепління торкнулося і України – середня температура повітря на території нашої держави, окрім території Криму та півдня материкової частини, за останнє століття зросла на два і більше градуси. Про це стало відомо завдяки дослідженню, проведеному The Washington Post.

  Варто зауважити, що поріг у два градуси потепління вчені називають “червоною лінією”, після якої зміни клімату через глобальне потепління стануть незворотними.

  Найбільше середня температура зросла на півночі та заході України. Це видно на карті у дослідженні The Washington Post. Мапу створили на основі даних фонду Berkeley Earth. Вона показує, як температура з 2014-го до 2018 року змінилася, якщо порівнювати з даними у 1880-1899 роках.

  Поріг у два градуси вже подолала десята частина планети, половина цієї території – за останні п’ять років. Найбільше температура зросла в Арктиці – зміни сягають шести градусів.

  На близько 20% планети за останнє сторіччя температура збільшилася на 1,5 градуса. Таке потепління провокує лісові пожежі, танення льодовиків та зміну екосистем. За прогнозами вчених, у найближчі роки температура продовжить зростати.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин