Види сучасних стейблкоїнів та особливості їхнього забезпечення

    56

    Найстабільнішими цифровими валютами називають стейблкоїни. Адже лише вони забезпечуються справжніми грошима. Сучасних трейдерів цікавить не лише курс ефіру чи біткоїну: для успішної торгової угоди необхідно вибрати і стейблкоїн, щоби зафіксувати та отримати прибуток.

    Найчастіше використовується Tether (USDT), але існує і багато інших видів стейблкоїна. Про основні види таких криптовалют піде мова далі.

    Трійка найпопулярніших стейблкоїнів сьогодення

    Будь-який із сучасних стейблкоїнів прив’язаний до певного фізичного активу або валюти. Це може бути як національна валюта (євро, гривня, долар), так і грам срібла або унція золота. Чим менша волатильність у фіатної валюти на ринку, тим стабільніший курс у її криптовалютного варіанта. Серед найпопулярніших варіантів стабільної криптовалюти виділяють USDT, EURS та PAXG. Як уже сказано вище, перший вид прив’язано до курсу долара, другий – до євро, третій – до унції золота.

    Найкраща тактика для будь-якого трейдера: після проведення успішної операції з ефіром, біткоїном чи догкоїном перевести прибуток у стейблкоїни. Така необхідність пов’язана з тим, що курс USDT, PAXG чи EURS залишатиметься стабільним, а зберігання активів у біткоїнах чи ефірах допускає можливість коливання їх курсу у великому діапазоні всього за кілька годин. Звісно, якщо курс різко просяде, то трейдер втратить значну частину заощаджень.

    Які існують стейблкоїни?

    Цей тип цифрових активів ділиться на три основні категорії. Токен підтримується:

    • резервом у вигляді цифрових активів чи фіатних коштів;
    • іншими криптовалютами;
    • алгоритмічним забезпеченням.

    Перша категорія вважається найбільш стабільною, а сама волатильність криптовалюти залежить від зміни вартості фізичної підтримки. Коли фіатна валюта або фізичний актив мають високий попит серед покупців, то і сам стейблкоїн також буде стабільним.

    Резерв іншими криптовалютами також має високий попит. Це пов’язано з тією особливістю, що підтримка забезпечується з запасом. Краще за все зрозуміти, про що йде мова, допоможе простий приклад. Наприклад, така криптовалюта як DAl має номінальну вартість 1 долар. При цьому її стабільність підтримується резервом у розмірі 1,5-2 долари. Це дозволяє власникові не турбуватися про збереження власних коштів, навіть якщо вони залишаються на біржі.

    Що стосується алгоритмічної криптовалюти, то вона не має такого забезпечення, як попередні варіанти. Але її вартість зберігається стабільною завдяки використанню ВАС-арбітражу та алгоритмів. Кожен власник активів може переглянути алгоритми забезпечення таких токенів у спеціальному протоколі.

    Стейблкоїни з алгоритмічним забезпеченням можуть бути централізованими або децентралізованими. В першому випадку монети підтримуються класичними активами, що зберігаються у фонді розробника криптовалюти. В децентралізованих токенах з алгоритмічною підтримкою резерв забезпечується іншими видами криптовалюти. Після отримання такої інформації новачкам легше підібрати відповідну торгову пару.