Тепла підлога та ламінат: рекомендації від професіоналів

    1157

    Серед сучасних матеріалів особливе місце займає ламінат під теплу підлогу. Таке покриття цілком сумісне з технологією підігріву поверхні. Новітні методи виробництва, вдосконалюючись, на рівень підвищують якість продукції, значно розширюють її можливості та сферу використання. Проте не кожен тип ламінату підходить для теплої підлоги. Перш за все, тут варто чітко дотримуватись рекомендацій виробника. Інакше є ризик псування та повторного укладення матеріалу.

    Який ламінат під теплу підлогу використовується?

    Сучасні методи виробництва дозволяють створювати покриття, що не розсихається, не деформується й не тріскається під впливом підвищених температур. Спеціально розроблений матеріал чудово пропускає тепло, обігріваючи все приміщення. Про те, що ламінат адаптований для теплої підлоги, свідчить відповідне маркування. Інколи до нього додається позначка, з яким типом підігріву (водяним, електричним, інфрачервоним) найкраще поєднується.

    Какой ламинат использовать с теплым полом

    Професіонали не радять укладати покриття, не призначене для підвищених температур. Це може призвести до швидкого псування підлоги, а також значної шкоди для здоров’я мешканців. Адже в наслідок нагрівання ймовірне виділення випаровування формальдегідних смол. Також не слід використовувати ламінат, призначений виробником для теплої підлоги водяного типу, як альтернативу для електричного, і навпаки.

    Про особливості матеріалу завжди обізнані продавці, що спеціалізуються на ламінованому настилі. Тому з вичерпною інформацією легко ознайомитись на сайті компанії або безпосередньо в магазині. Наприклад, можна купити ламінат у салоні Стардизайн, де зосереджена велика кількість варіантів для різних цілей. Досвідчені фахівці здатні швидко підібрати відповідний товар з урахуванням нюансів монтажу теплої підлоги.

    Правила выбора ламината для теплого водяного пола | Все о ламинате

    Ламінат під теплу підлогу та його особливості

    Ключовими характеристиками покриття є показники, що впливають на зносостійкість матеріалу та його експлуатаційні якості.

    1. Температура експлуатації – інформація, яка розміщується на обгортці матеріалу або в інструкції по використанню. Середні показники температури для теплої підлоги знаходяться в межах 27-28оС.
    2. Клас ламінату – параметр, який висвітлює ступінь міцності покриття. Для монтажу теплої підлоги оптимально підходить матеріал високого класу, здатний витримувати регулярні навантаження. Краще всього використовувати ламінат 32 або 33 класу.
    3. Коефіцієнт теплового опору. Цей показник має бути найменшим, щоб сприяти безперешкодному руху теплого повітря в приміщенні без втрати зовнішніх даних. Тут варто враховувати, що підкладка (обов’язковий елемент укладення ламінованих панелей) також має свій коефіцієнт опору. Сумарний розмір цих двох показників щодня повинен бути вищим за 0,15 м2*К/Вт.

    Не останню роль грає товщина. Для використання ламінату під теплу підлогу краще всього обирати вироби висотою 8-10 мм. Крім цього, значення має специфіка самого приміщення на предмет стійкості до стирання. Наприклад, для балкона чи спальні можна купити матеріал класу 32. А для кухні, вітальні, де є найбільше навантаження, оптимально обирати настил найвищого класу.

    Правила та рекомендації щодо укладання ламінату під теплу підлогу

    В залежності від типу теплої підлоги існує кілька правил щодо монтажу ламінатних панелей. Однак для всіх варіантів загальними вимогами є адаптація матеріалу до температурних умов за кілька днів до монтажу. Тобто після купівлі й доставлення покриття, його варто залишити в приміщенні, де плануються ремонтні роботи. Таким чином, настил звикає до майбутніх умов експлуатації без ризику негативних реакцій на перепади температур.

    Якщо тепла підлога встановлена у стяжці, вона потребує попереднього прогрівання, а за кілька днів до монтажу матеріалу – відключення. Після того, як ламінат буде укладений, 2-3 дні не рекомендується змінювати встановлений температурний режим у кімнаті.

    До інших важливих моментів належать:

    • більш міцне закладення швів під меблями, оскільки там температура підлоги може бути вищою;
    • рекомендація щодо обрання ламінату із замковою системою Click, щоб забезпечити високу міцність з’єднання та, відповідно, мінімальну деформацію під впливом тепла;
    • створення максимально рівної поверхні для уникнення з’явлення швів між планками.

    Фахівці радять використовувати спеціальні суміші для вирівнювання у випадку значного перекосу чи нерівності підлоги. Після повного висихання дозволяється переходити до монтажу. Сухість або вологість чорнової стяжки перевіряється за допомогою поліетиленової плівки, яку попередньо залишають на ніч на підлозі. Якщо на наступний день є ознаки конденсату, варто зачекати з монтажем матеріалу.

    Це варто знати, щоб укласти ламінат на теплу підлогу різних типів

    Існує 3 варіанти теплого покриття, кожен з яких має нюанси.

    Електричний тип передбачає розпланування щодо розташування меблів для попередження ймовірного тиску на кабель та його перегорання.

    Особенности монтажа электрического теплого пола под плитку

    Водяний вид супроводжується прокладенням додаткової стяжки та гідроізоляційного шару, склад якого напряму залежить від облаштування труб опалення.

    Можно ли делать водяной теплый пол под ламинат – Укладка ламината ...

    Плівковий (інфрачервоний) тип потребує попередньої схеми з позначенням датчиків й регуляторів температури. Розкрій плівки здійснюється по заздалегідь підготовленому кресленню.

    https://perfect-okna.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/2505-19.png

    З урахуванням особливостей даних видів алгоритм дій переважно є однаковим. Спочатку укладається пароізоляція (тут можна використати поліетиленову плівку товщиною 0,02 см як шар та розмістити її в накладку). Наступним кроком є встановлення підкладки для амортизації, частини якої мають бути ідеально стиковані й проклеєні скотчем. Останнім пунктом йде монтаж планок настилу. Тут професіонали радять укладати панелі ламінату перпендикулярно до вікна. Таким чином, шви є найменш помітними. А для уникнення відстані між елементами, їх треба «підганяти» за допомогою молотка з дерев’яною підкладкою, щоб не пошкодити поверхню.



    • інші новини