Стріт-арту в Києві бути! Після прогулянки по місту сумнівів бути не може

  112

  Як повідомляє 24 канал, ще кілька років тому твори стріт-арту прикрашали тільки центральні райони української столиці, то сьогодні вуличні скульптури можна зустріти навіть на вулицях київської околиці. Не так давно в столиці з’явилася алея вуличних скульптур під відкритим небом. Більшість химерних фігурок не просто вписуються в навколишню архітектуру, а й створюють своєрідну атмосферу. А ще скульптури – це популярна пам’ятка Києва. Дуже рідко гості столиці виїжджають з міста без фотографії поруч з їжачком в тумані або на тлі Проні Прокопівни і Голохвастова.

  Не дуже велика за розміром, але дуже популярна фігурка кота Пантелеймона розташувалася в районі станції «Золоті ворота». Цікаво, що ця скульптура навіть має реального прототип – кота Пантелея – улюбленця відвідувачів місцевого ресторану. Колись поруч з Пантелеймоном красувалася ще і пташка, але чи то місцеві вандали, чи то туристи-нахаби забрали її з собою. Нову поки не встановлюють. До слова, це зараз кіт став мало не одним із символів міста, а кілька років тому його встановили без узгодження з місцевою владою. Колись фігурка навіть була на грані зносу, але керівники столиці вчасно схаменулись і вирішили зберегти таке чудо для жителів і гостей міста.

  https://s.zagranitsa.com/images/guides/19182/original/adc9ea4934a6a55734079785b8832e32.jpg?1439995399

  Відомий фільм «За двома зайцями», знятий за мотивами п’єси Михайла Старицького, напевно назавжди залишиться в пам’яті старшого покоління, та й молодим людям буде що почерпнути з цієї життєвої історії. Як відомо, весілля Проні Прокопівни і Голохвастова мало відбутися в Андріївському соборі. Колись на Андріївському узвозі проходили зйомки фільму, а зараз там встановлена ​​скульптура, присвячена двом відомим героям. Свого часу на їх тлі фотографувалася навіть Міла Йовович, потім її приклад наслідували ще десятки тисяч киян і гостей Києва. До речі, ходять чутки, що жук на боці Голохвастова виконає будь-яке бажання, якщо його як слід потерти.

  https://s.zagranitsa.com/images/guides/19178/original/bd5a7a23e554188dda7b900f238cc511.jpg?1439983895

  Ще одна незвичайна фігурка розташувалася поруч з тими ж «Золотими воротами». Персонаж відомого мультфільму «Їжачок в тумані» сидить на пеньку з клубком у руках. Очі в їжачка, як і слід герою оригінального мультика, сумні, але це зовсім не відштовхує бажаючих зробити з ним кілька фотографій.

  Дивлячись на ці та інші шедеври вуличного мистецтва, хочеться вірити, що стріт-арт в Києві буде жити довго і щасливо. Красиві і атмосферні скульптури на вулицях столиці надають місту особливий колорит, створюють настрій і змушують мимоволі відволіктися від повсякденної суєти і проблем.