Страхування автомобіля. Що таке автоцивілка?

    574

    В українському правовому полі діють два види страхування автомобілів – добровільне і обов’язкове. Але на відміну від добровільного КАСКО, який захищає від будь-яких ризиків тільки ваш транспортний засіб, поліс ОСЦПВ страхує вашу відповідальність на випадок заподіяння шкоди життю, здоров’ю або майну третіх осіб.

    ОСЦПВ, або обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, називається в побуті «автоцивілкою» і є формою державного захисту для людей, які постраждали або зазнали збитків унаслідок ДТП. Як правильно оформити автоцивілку і що для цього потрібно, читайте тут: https://usi.net.ua/strahuvannya/osatsv.

    Автоцивілка – це не черговий податок, як вважає багато водіїв, які жодного разу не потрапляли в ДТП, а страховий захист на випадок, якщо це станеться. Вся цінність цього страхового поліса стає зрозумілою, коли автовласник стикається з проблемами, що виникають після ДТП. Адже поліс ОСЦПВ покриває збитки на суму:

    • 100 тисяч гривень – у разі пошкодження чужого автомобіля;
    • 200 тисяч гривень на кожного – в разі завдання шкоди здоров’ю або навіть життю його водія і пасажирів.

    Це обов’язкові умови ОСЦПВ для всіх страхових компаній, але вони часто додають до договору і власні бонуси у вигляді безкоштовної евакуації, доставки палива, запчастин та ін.

    Суть цього виду страхування автомобіля полягає саме в тому, що воно обов’язкове, тобто поліс ОСЦПВ повинен мати кожен автовласник. І якщо на дорозі зіткнулися два транспортних засоби, їхні страховки покриють пошкодження один одного. За відсутність автоцивілки або прострочену страховку вас можуть навіть оштрафувати, але тільки в разі порушення вами правил дорожнього руху і при складанні офіційного протоколу.

    Чи можна керувати автомобілем без поліса ОСЦПВ?

    Без цього виду страховки дорогами України можна їздити тільки:

    • учасникам бойових дій;
    • інвалідам війни та інвалідам 1 групи;
    • водіям, які керують автомобілем, що належить інвалідам 1 групи.

    Але це не означає, що вони залишаться без захисту, якщо стануть винуватцями ДТП. Відповідно до закону, збитки потерпілих будуть покриті зі спеціального транспортного держфонду.

    Іноземці, які в’їжджають до України з полісом Green Card, теж можуть обійтися без автоцивілки. Але якщо міжнародної страховки у них немає, доведеться купити українську. Укласти договір ОСЦПВ можна на термін від 15 днів до року.

    Що ще корисно знати про автоцивілку?

    Вартість обов’язкової страховки залежить від типу транспортного засобу, особливостей його використання, об’єму двигуна в см3, водійського стажу власника та ін. Її легко розрахувати за допомогою онлайн-калькулятора.

    А з початку 2018 року українським водіям зовсім необов’язково мати договір ОСЦПВ у паперовому вигляді – його можна оформити онлайн усього за 10 хвилин, наприклад, на сайті ПриватБанку, і зберігати на смартфоні. Електронний поліс, як правило, відсотків на 20 дешевше, ніж звичайний. До того ж, він захищений від підробок, тому що під час оформлення автоматично фіксується в офіційному єдиному страховому реєстрі.



    • інші новини