Резервуари для зберігання ПММ: рекомендації щодо вибору

    547

    До зберігання нафти, її продуктів та інших пально-мастильних матеріалів є спеціальні вимоги. Щоб такий продукт можна було надалі безпечно використовувати, необхідно знайти відповідні за обсягом та матеріалом корпуси ємності, які зберігатимуть стабільний тиск та сумісні з іншим обладнанням.

    Вибрати подібне сховище можна на сайті компанії “Власна АЗС”: https://vlasnaazs.ua/ua/rezervuary-dlya-topliva/. Діє доставка ємностей та обладнання для АЗС по Києву та всій території України.

    Особливості ємностей для нафтопродуктів

    Для забезпечення безпеки біля сховища та при доставці таких продуктів існує ряд вимог до матеріалу ємності та особливостей її конструкції.

    Насамперед покриття такого резервуару має бути стійким до корозії, впливу нафти та її продуктів. Куб, цистерна або інший тип такого обладнання повинні підтримувати постійний тиск усередині корпусу, а також відповідати обсягу пального, яке планується у ній утримувати.

    Крім того, така ємність має бути з ефектом антистатика та не пропускати іскри. При загорянні гасіння проводиться основними доступними протипожежними елементами: водою, паром, вуглекислотою або спеціальними складами №3 та №5. Ці речовини повинні зберігатися неподалік куба або цистерни з паливом.

    Для розміщення такого резервуару краще вибрати темне і прохолодне приміщення, куди не потрапляють сонячні промені під прямим кутом. Також у такому сховищі мають бути отвори для димовідведення. При зберіганні на відкритій місцевості сховище необхідно захистити.

    Класифікація резервуарів

    Усього є три основних типи резервуарів за матеріалами, з яких вони виготовлені:

    • металеві;
    • пластикові;
    • із полімерів.

    Залежно від обсягу металеві ємності можуть бути або вертикальними або горизонтальними. Останні розраховані на менший обсяг через особливості конструкції. При цьому горизонтальні цистерни привозять вже в готовому місці, щоб відразу можна було використовувати, тоді як вертикальні збирають на місці. Найслабшим і вразливим місцем у такому разі буде зварний шов, через що метал потрібно зачищати хоча б раз на два роки. До недоліків такого металевого обладнання можна віднести складну установку та велику вагу.

    Пластикові ємності не застосовують у промисловості, цей клас заточений під побутові потреби. Пластик чутливий до перепадів температур, проте коштує відносно недорого і важить мало.

    Полімерні баки бувають найрізноманітніших обсягів. Матеріал складається з елементів, які є стійкими до впливу високих і низьких температур, а також сонячного випромінювання.

    Замовити резервуар для зберігання палива та інших паливно-мастильних продуктів можна на сайті компанії “Власна АЗС”, або прийти на консультацію до головного офісу в Києві.