Одна порада з продуктивності, яка замінить усі інші

    24

    Ернест Хемінгуей прокидався і одразу сідав писати. Ось як він розповідав про свій розпорядок дня: «Коли я працюю над книгою чи розповіддю, я встаю якомога раніше щоранку і пишу. У цей час ніхто не відволікає, на світанку зазвичай прохолодно, і я відігріваюся за роботою».

    Це особисте правило Хемінгуея наштовхнуло мене на головну раду з продуктивності. Він допомагає робити кроки назустріч нашим цілям щодня.

    У чому полягає порада

    Не будемо з цим тягнути. Все дуже банально.

    Робіть найважливіше щодня насамперед.

    Звучить просто. Ніхто цього не робить.

    Як і Хемінгуей , який за свою кар’єру написав вражаючу кількість приголомшливих творів, ви зможете досягати дивовижного прогресу щодня, якщо просто починатимете роботу з найголовнішого завдання.

    Чому ми не прислухаємося до цієї поради

    Більшість людей виконує чужі, а чи не свої завдання.

    Я думаю, почасти це пов’язано з тим, як нас виховує суспільство. У школі нам дають завдання і кажуть, коли потрібно складати іспити. дітях та партнерах. Кілька років такого життя — і ми звикаємо реагувати на очікування, вказівки та потреби когось. іншого, а чи не свої власні.

    Не дивно, що одразу після пробудження ми відкриваємо електронну пошту, перевіряємо телефон та шукаємо, які доручення життя приготувало нам сьогодні.

    Я вважаю це за помилку. Завдання, які призначають нам оточуючі, можуть бути терміновими, але це терміновість рідко означає важливість. По-справжньому важливі справи рухають уперед наші надії, мрії, твори та бізнес.

    Чи це означає, що треба ігнорувати завдання, які ставлять нам члени сім’ї, керівники чи суспільство? Звісно ні. Однак треба навчитися виділяти час і на власні плани, а не на чиїсь ще.

    Чому головна рада з продуктивності працює

    Ми часто вважаємо, що продуктивність полягає в тому, щоб виконувати дедалі більше завдань щодня. Це неправда. Продуктивність має на увазі послідовне виконання важливих справ. Над чим би ви не працювали, по-справжньому цінні речі можна перерахувати на пальцях.

    Продуктивними нас робить здатність підтримувати постійну середню швидкість за декількома напрямками, а не максимальну по всіх відразу.

    Ось чому ця порада щодо продуктивності дійсно ефективна. Якщо ви щодня насамперед займатиметеся головним завданням, то завжди рухатиметеся шляхом прогресу, важливого особисто для вас. Не знаю як для вас, а для мене це вагомий аргумент. У мене часто бувають дні, коли я витрачаю багато часу на те, щоб викреслити четверту, п’яту чи шосту справу зі списку, але так і не доходжу до найголовнішого.

    Необов’язково розпочинати важливе завдання з самого ранку. Хоча, на мій погляд, цей підхід має свої додаткові плюси.

    По-перше, наша сила волі зазвичай набагато вища на початку дня. У цей час ми сповнені енергії та здатні кинути всі ресурси на виконання задуманого.

    По-друге, мій досвід підказує, що чим ближче стрілки годинника підбираються надвечір, тим більше шансів, що в моєму щоденнику з’явиться несподівана справа. Отже, ймовірність того, що я проведу день так, як планував, зменшується. Виконання найголовнішого завдання з ранку допомагає уникнути цього.

    По-третє, наш мозок не може терпіти незавершені проекти. Вони призводять до внутрішньої напруги та стресу. Коли ми починаємо щось, то нам хочеться це закінчити. І чим раніше ви стартуєте, тим реальніша перспектива довести все до фінішу.

    Як застосовувати пораду на практиці

    Починати ранок із найважливішого звучить як хороша ідея для всіх. Для всіх, крім сов . Що робити, якщо ви любите добре поспати?

    Поки я вивчав щоденні звички сотень письменників, художників та музикантів, то помітив важливу тенденцію: жодної тенденції не існує.

    Немає єдиного способу стати успішним. Сови виконують стільки ж приголомшливої ​​роботи, скільки і жайворонки. Яким би не був ваш режим, намагайтеся приділяти час власним цілям та оберігати його.

    Для мене ранок — найкращий час для роботи. Ваш графік може бути зовсім іншим. Фраза «Роби найважливіше насамперед щодня» насправді означає «Дай собі час і знайди можливість працювати над найважливішим щодня».