Як вибрати смарт-годинник: покрокова інструкція для тих, хто далекий від технологій

    1321

    Зверніть увагу на ці характеристики та не переплачуйте за зайві функції.

    Визначтеся з типом смарт-годинника

    Виробники випускають безліч варіацій розумного годинника, для цих гаджетів немає чіткого поділу за типами. Але можна позначити кілька загальних напрямів серед моделей:

    • Смарт-годинник, який повинен бути пов’язаний зі смартфоном для виконання всіх функцій. Сумісність із телефонами може відрізнятися та обмежуватись виробниками пристроїв. Ці моделі зазвичай мають великий набір можливостей – від відстеження фізичної активності до прийому дзвінків та оповіщень із додатків.
    • Автономний годинник-телефон, який не вимагає підключення до смартфону. У них є вбудований модуль зв’язку та слот для сім-карти. Візуально вони не відрізняються від попереднього варіанту, але мають додатковий набір можливостей. З їх допомогою можна обмінюватися повідомленнями, здійснювати аудіо- та відеодзвінки .
    • Фітнес-годинник, який здатний збирати різні показники фізичної активності. Отриману інформацію гаджет потім пересилає на смартфон або хмарний сервіс для аналізу. Якісні спортивні годинники зазвичай захищені від пошкодження та впливу вологи. У більшості таких моделей повинен бути модуль GPS для відстеження пройдених маршрутів.

    Смарт-годинник також можна розділити на дві категорії за типом інтерфейсу:

    • Цифровий графічний інтерфейс – найпоширеніший вид, який випускають усі великі бренди. У більшості сучасних моделей встановлений сенсорний екран.
    • Аналоговий інтерфейс з класичним циферблатом та стрілками. Візуально такий годинник схожий на класичний механічний, але всередині нього встановлена ​​ще й електронна система. Вони можуть синхронізуватися зі смартфоном та збирати дані про фізичну активність.

    Знайдіть відповідну операційну систему

    Багато великих виробників гаджетів для свого розумного годинника створюють власні операційні системи. Найпоширеніші з них:

    • Wear OS — відкрита система від Google, яку використовують інші виробники смарт-годин.
    • WatchOS – пропрієтарна система від Apple спеціально для Apple Watch .
    • Tizen – розробка Samsung і Intel для широкого спектру гаджетів, включаючи розумний годинник Galaxy Watch.
    • Harmony OS – система від Huawei для розумного годинника та іншої електроніки.
    • Zepp OS – операційна система для годинника бренду Amazfit.

    Існує також смарт-годинник без складної прошивки — з мінімальним набором функцій. На них не можна встановити сторонні додатки і якось розширити наявні можливості.

    Різні системи не сумісні одночасно з усіма гаджетами на рівні. Наприклад, Apple Watch без сторонніх програм коректно синхронізуються лише з iPhone на iOS. З Android вони також працюють, але не настільки стабільно і з меншим набором функцій. Розумний годинник на Wear OS і Harmony OS в більшості випадків підключається до всіх смартфонів.

    Дізнайтесь про основні можливості

    На швидкість і ефективність роботи смарт-годинника частіше впливає начинка, що використовується. Так, для нормальної продуктивності необхідно щонайменше 512 МБ оперативної пам’яті. Чим потужніший процесор гаджета, що більше оперативної пам’яті і місткий накопичувач, то більше можливих функцій модель може виконувати і швидше реагувати на натискання.

    Вбудована пам’ять необхідна для встановлення програм та зберігання даних користувача. Деякі моделі підтримують розширення сховища за допомогою карток microSD.

    Для бездротового зв’язку з іншими гаджетами в розумному годиннику можуть використовуватися інтерфейси Wi-Fi і Bluetooth, а також NFC. Ще одна технологія, що зустрічається в смарт-годинник, – ANT +. Цей стандарт спочатку розроблено для медичної апаратури. За своїми можливостями такий варіант з’єднання схожий на Bluetooth, але витрачає менше енергії під час роботи.

    У стандартний набір можливостей смарт-годин входять повідомлення з програм, текстові повідомлення, оповіщення про дзвінки. Більшість актуальних моделей вміють відстежувати кількість пройдених кроків, витрачені калорії та якість сну.

    Спортивний годинник підраховує показники активності точніше, ніж інші типи гаджетів. Також вони вміють збирати дані для різних видів спорту та детальніше визначати положення у просторі за допомогою набору датчиків та GPS-модуля.

    Вивчіть тип дисплея та його характеристики

    У розумному годиннику, як і в смартфонах, при створенні екранів використовуються різні технології. Від типу матриці дисплея залежать яскравість, контрастність зображення, якість передачі кольору та енергоспоживання.

    Екран може бути заснований на рідкокристалічній технології LCD або органічних світлодіодах OLED. На основі LCD зроблено різні варіації матриці TFT (Thin Film Transistor) на тонкоплівкових транзисторах:

    • TN – найпростіший і недорогий варіант, який у годиннику вже використовується рідко. У нього невеликий кут огляду та слабка передача кольору. Якщо в характеристиках пристрою вказано тип матриці просто як TFT або LCD, це, швидше за все, саме TN.
    • IPS – має хороші кути огляду і досить високу якість передачі кольору.
    • MVA і PLS – ці матриці схожі за своїми характеристиками на IPS, але в смарт-годинниках зустрічаються рідко.

    OLED‑матриці відрізняються від рідкокристалічних помітно кращою передачею кольору, яскравістю і контрастністю. Але вартість виробництва висока, тому ця технологія досі не переважає, хоч і продовжує розвиватися.

    На основі технології OLED також розробили дві її варіації – AMOLED та Super AMOLED. Active Matrix OLED використовує додатковий шар транзисторів, який називається активною матрицею. Вона керує кожним окремим пікселем зображення.

    Super AMOLED застосовує у своїх пристроях Samsung. Сенсорний шар у цьому випадку знаходиться усередині екрана, а не на поверхні. Розробники змогли знизити енергоспоживання та покращити відображення картинки при яскравому сонячному світлі.

    Визначтеся з дизайном та матеріалами корпусу

    Моделі в класичному стилі візуально не сильно відрізняються від звичайного наручного годинника, тому можуть стати гарною заміною ним. Спортивні часто виділяються своїм більшим корпусом і яскравим забарвленням елементів.

    Більшість смарт-годин можна кастомізувати: налаштовувати дизайн циферблату та міняти ремінець. Тип і матеріал останнього досить сильно впливає загальне сприйняття гаджета. Аксесуар може бути виготовлений із недорогого однотонного силікону, натуральної шкіри або нержавіючої сталі.

    Корпус розумного годинника також часто роблять з нержавіючої сталі або алюмінію. Моделі з титану коштують дорожче, але при цьому мають більшу міцність. Крім того, існують керамічні пристрої, стійкі до подряпин, але досить тендітні. Протиударні аксесуари часто виготовляють із варіацій пластику. Він легкий та не так сильно впливає на вартість гаджета в порівнянні з металами.

    Покриття дисплея годинника теж може бути пластиковим або більш міцним – мінеральним, сапфіровим або комбінованим. Перше легко збирає подряпини, тому краще вибрати варіант дорожчий, якщо бюджет дозволяє. Від ударів і гострих предметів екран також може вберегти рамка, що виступає — вона особливо характерна для спортивних моделей.

    Ступінь захисту пристрою від впливу зовнішніх твердих предметів та вологи позначається за міжнародним стандартом знаком IP із двома цифрами. Перша показує рівень захисту від пилу (0-6), а друга – від вологи (0-8). Якщо модель не проходила сертифікацію на стійкість до пилу, перший показник замінюють на x. Наприклад, для годинника, який можна занурювати у воду на короткий час, клас захисту буде відзначений як IPx7.

    Деякі виробники вказують водостійкість як індекс WR (Water Resistance). Для смарт-годин мінімальне значення – 30 м, максимальне зазвичай становить 200 м.

    З’ясуйте все про автономність пристрою

    Автономність годинника означає, як довго вони зможуть працювати без підзарядки акумулятора. Насамперед показник залежить, власне, від ємності батареї. Також важливо те, як активно користувач використовує всі функції пристрою. Найсильніше гаджет розряджається від роботи GPS, Wi-Fi та дзвінків.

    Зазвичай моделі з меншою кількістю фішок відрізняються більшою автономністю. Смарт-годинник із середньої цінової категорії здатний працювати без підживлення кілька днів. А ось складні варіанти від Apple та Samsung розряджаються при активному використанні за добу.

    У багатьох пристроях можна перемикати режими роботи: стандартний, енергозберігаючий або максимальний. У деяких випадках вдасться керувати живленням більш детально та відключати окремі функції та датчики, які не потрібні в даний момент.

    Бажано, щоб смарт-годинник підтримував швидке заряджання за 5-10 хвилин, а також бездротове підживлення від зарядної станції.

    Врахуйте додаткові функції

    У годиннику може бути будильник, який розбудить вас легкою вібрацією на зап’ястя. Це корисна функція для персонального пробудження, доки інші члени сім’ї ще сплять. Можна налаштувати додаток так, щоб сигнал спрацьовував у відповідну для цього фазу сну.

    Веб-браузер у смарт-годиннику не найкорисніша річ, але для швидкого перегляду новин підійде. Зручний у моменти, коли не вдається скористатися смартфоном.

    Функція керування музикою допоможе запускати улюблені треки на смартфоні та перемикати їх з годинника. Крім того, моделі з вбудованою пам’яттю та плеєром дозволяють взагалі обійтися без телефону.

    Система виявлення допоможе знайти пристрій, до якого прив’язаний годинник. Після подачі відповідної команди буде запущено звуковий сигнал, навіть якщо на телефоні активовано беззвучний режим.