Як почистити динамік на телефоні

    770

    Витратьте кілька хвилин і звук буде як на новому пристрої.

    Як зрозуміти, що динаміки на телефоні час чистити

    Засмічення динаміків – неминучий процес, який відбувається рано чи пізно. Єдине, що захищає їх від пилу, вологи та зовнішнього впливу – це тонкі сіточки. Згодом вони забиваються скриньками та іншими частинками, які повільно, але чітко накопичуються і закупорюють передбачені виробником отвори.

    Найчастіше забруднюється верхній розмовний динамік, який ми прикладаємо до вуха. Нижній, поліфонічний, який використовується для рінгтонів, відтворення звуку і гучного зв’язку, забивається рідше, але теж піддається цьому.

    Про те, що настав час наводити порядок, ви відразу зрозумієте погіршення чутності співрозмовника під час розмови. Звук при цьому стає тихішим і глухішим, з’являються тріск і сторонні шуми.

    Залежно від того, в яких умовах використовується телефон, чищення доведеться повторювати кожні півроку-рік. У поодиноких випадках навіть частіше.

    Що можна, а що не можна використовувати для чищення динаміків на телефоні

    У Мережі можна знайти багато суперечливих і навіть шкідливих порад, тому дуже важливо дотримуватися здорового глузду і виявляти обережність. Використовуючи невідповідні предмети або хімію, можна легко пошкодити пристрій.

    Як інструмент для вилучення бруду найбільш підходящим варіантом є зубна щітка. Вона має бути новою, щоб не залишати слідів пасти, і бажано з жорстким, загостреним ворсом для кращого проникнення. Дозволяється застосовувати зубочистки і, з великою обережністю, спеціальне стиснене повітря для очищення. А ось голки, якими пропонують протикати комірки сітки, використовувати не слід.

    Жуйка , кінетичний пластилін, напівзасохлий клей та інші подібні засоби, які за задумом повинні зібрати на себе пил і бруд, краще не брати, оскільки на практиці це не працює. Речовини просто застрягнуть в отворах і заб’ють сітку ще більше.

    Щодо хімії, то для розчинення бруду найкраще підходить чистий спирт або спеціальний бензин для запальничок. При велику кількість жиру можна скористатися перекисом водню. А ось застосовувати парфуми, туалетну воду або алкоголь та інші спиртовмісні рідини, які здаються придатними на перший погляд, ні в якому разі не можна. У них містяться різні олії, що посилюють забруднення, і вода, яка проводить струм і може призвести до замикання.

    Щоб прибрати сміття, підійдуть ватяні диски, паперові рушники, ватяні палички, вологі та сухі серветки.

    Як почистити динамік на телефоні при легкому забрудненні

    Цей варіант підійде для найпростіших ситуацій, коли в динамік потрапила волога і трохи пилу . Суть методу у тому, щоб з допомогою звукового тиску випромінювача виштовхнути сторонні частки назовні. У деяких телефонах, наприклад, Xiaomi, така функція навіть вбудована. Для чищення потрібно зробити наступне.

    Android-смартфон з функцією очищення

    Відкрийте системні установки. У розділі «Розширені» пошукайте пункт, який має назву «Очищення динаміка». Запустіть цю функцію і під час відтворення звуку переверніть пристрій екраном вниз, одночасно струшуючи телефон.

    Як почистити динамік на телефоні при сильному забрудненні

    У складніших і запущених випадках треба діяти інакше. Тут знадобиться весь арсенал підручних інструментів та хімії.

    Що знадобиться

    • Зубна щітка,
    • зубочистки,
    • ватні палички,
    • серветки,
    • спирт або бензин для запальничок,
    • стиснене повітря для очищення електроніки.

    Як робити

    1. Якщо бруду дуже багато і він сухий, то насамперед краще очистити більшу його частину в такому стані. Це буде простіше. Візьміть зубочистку і, акуратно підтягуючи сміття, виколупайте його з отворів. Якщо все не так погано, відразу переходьте до наступного кроку.

    2. Візьміть суху зубну щітку і, перевернувши телефон отвором динаміка вниз, обережними рухами змахніть пил убік.

    3. За наявності стисненого повітря акуратно видуйте бруд, спрямовуючи струмінь під кутом до сітки, щоб не пошкодити його.

    4. Далі залишки пилу, якщо вони є, найзручніше вичистити тією ж щіткою, але вже з засобом, що очищає. У важких випадках можна крапнути пару крапель перекису водню і почекати кілька хвилин, поки бруд розчиниться.

    Злегка змочіть ватну паличку у спирті або бензині для запальничок та нанесіть рідину на сітку динаміка. Не перестарайтеся, щоб не пошкодити пристрій.

    6. За допомогою зубної щітки заберіть залишки бруду. Робіть рухи в один бік, а не по колу. Так буде більше шансів виштовхнути забруднення назовні, а не втерти його глибше.

    7. Чистими серветками протріть сіточку динаміка, щоб остаточно видалити пил. Кругові отвори поліфонічного динаміка зручно очищати обламаною зубочисткою (без гострого кінця), оберненою серветкою.

    8. За необхідності знову змочіть сіточку спиртом або бензином для запальничок і повторіть процедуру, доки динамік не буде повністю чистим.

    9. Якщо під рукою є стиснене повітря, в кінці акуратно продуйте сіточки динаміка, спрямовуючи струмінь під кутом.



    • інші новини