Дослідження: навіть одне тренування на місяць може знизити ризик розвитку деменції

  80

  Згідно з багаторічним дослідженням Університетського коледжу Лондона (MRC Unit for Lifelong Health and Aging), навіть невеликий обсяг фізичної активності знижує ризик розвитку деменції. І для цього необов’язково займатись спортом все життя.

  Давно доведено, що фізична активність покращує роботу мозку на старості. Однак науці не було відомо, скільки саме і з якого віку потрібно розпочинати тренування, щоб вони позитивно позначалися на когнітивних функціях у зрілому віці. Тепер є відповідь і на це запитання.

  В рамках дослідження, результати якого опубліковані в журналі Neurology, Neurosurgery & Psychiatry, вчені протягом 30 років відслідковували фізичну активність майже 1500 осіб, а у віці 69 років перевірили їхній когнітивний стан, вербальну пам’ять та швидкість обробки інформації. Найкращі показники передбачувано виявилися у тих, хто займався спортом.

  Але несподіваним виявився той факт, що навіть ті учасники, які розпочинали тренування лише у 50-60 років, у 70 демонстрували кращі показники, ніж пенсіонери, які взагалі не займалися спортом. І при цьому виявилось, що багато часу витрачати на спортзал зовсім не обов’язково. Достатньо навіть одного тренування на місяць. Але підтримка фізичної активності протягом усього життя – найоптимальніший варіант, роблять висновок вчені.

  Іншими словами, починати займатися спортом ніколи не пізно. Це у будь-якому віці інвестиції у своє здоров’я.