Чи користуються чоловіки косметикою? Думки вголос

  194

  Баночки з кремами, кольорові тюбики, маски для обличчя — для більшості українців це винятково жіночі атрибути. Але чи доречне таке обмеження у 21 столітті? Навряд. Догляд за собою — це звична справа для сучасної людини, яка хоче мати приємний вигляд, і це зовсім не залежить від статі. Що про це думають українські чоловіки, чи користуються вони косметикою та з чого варто почати, дізнаєтесь у цій статті.

  Навіщо чоловікам косметика?

  Жінки часто вбачають у щоденному догляді своєрідну медитацію, яка розслабляє і дає змогу налаштуватись на подальший день. Чоловікам такі відчуття не надто близькі, тому для них дерматологи наводять більш практичні причини користуватися косметикою.

  По-перше, у сучасному світі таки зустрічають по одежі, і це цілком нормально. А отже, щоб справити позитивне враження під час особистого чи ділового знайомства, потрібно мати доглянутий вигляд. Це стосується одягу, волосся і, звісно ж, самого обличчя.

  По-друге, догляд за шкірою — це також про здоров’я. Без належного догляду може з’явитися лущення, висип і стійке почервоніння або купероз, яке спричиняє дискомфорт. Якщо ж не наносити сонцезахисні засоби, є ризик отримати дуже небезпечні опіки та пігментні плями.

  Максим, 31 років

  Для мене косметика — це винятково дівчача справа. Я страшно не люблю мастити шкіру будь-яким кремом, бо вона одразу стає жирною, липкою і наче брудною. Лише в критичних випадках, як-от опік чи сильне лущення, можу перетерпіти. 

  Але я дуже позитивно ставлюся до лікувальної косметики, наприклад, для лікування акне й сильних висипів. У підлітковому віці у мене були з цим проблеми та залишилося чимало шрамів після вугрів, але про дерматолога тоді ніхто навіть не замислювався, а у теперішній час це можна було б вилікувати.

  0eI1L32tcn6BOmGNgWeNuJ2I6i3ehUihE26N5H9IoGzgvZoDMgiXh1WFR22UoU8ELJMPaSmGGavTIgT-F3NFYHm5vGHTrszJJ0SNOvsfOypKygbB86Ohky4UJiJn8kucJfFmzrgeto4yyfIBM7U

  Як підібрати косметику чоловікові?

  Щоб вибрати правильну лінійку косметики, необхідно визначити тип шкіри. У багатьох чоловіків — жирний тип шкіри з постійним блиском, чорними цятками та поодинокими висипами. Якщо ж після вмивання обличчя водою ви відчуваєте стягнутість і дискомфорт, ваша шкіра суха. Також шкіра може мати підвищену чутливість, тобто реагувати почервонінням, печінням і свербежем на будь-який вплив.

  Тепер, коли ви знаєте свій тип шкіри, самостійно або з консультантом знайдіть у косметичному магазині відповідну серію чоловічої косметики. Якщо вам не до вподоби такий обмежений вибір, пошукайте потрібні засоби серед загального асортименту косметики — більшість продуктів мають унісекс-формулу.

  Борис, 54 роки

  Я виріс у час, коли навіть жінки не мали нормальної можливості користуватися косметикою. Крем «Норка» і кружечки огірків на очах — для більшості це були єдині косметичні процедури. Зараз усе змінилося, але люди, які по пів години у ванній намащуються кремами, здаються мені нарцисами, що надто зациклюються на зовнішності.

  Натомість до швидкого та базового догляду я ставлюся нормально. Сам щовечора намащую руки кремом, а взимку користуюсь гігієнічною помадою. Не бачу в цьому нічого жіночного, бо це більше про комфорт і здоров’я, ніж про зовнішню красу.

  96PcIMrvvweZpy-zSa97RWxcDCS1duMvtV9Oxqr8snfUHSTt6Mx11ygDzWGQjb3Q2idTiHKvdnbjHf_tJH4XpZZJ927I_j_AdkdUZT-gJkrJnoXBp8xbspsMceRsGVd7Ki6loPWiE7LiZUTW5kU

  З яких засобів розпочати?

  Першим кроком у будь-якому догляді є очищення. Оберіть ефективний гель з антибактеріальним ефектом або делікатнішу пінку, які допоможуть змити накопичений себум і бруд з обличчя. Так ви отримаєте профілактику висипів, освітлення чорних цяток і приємний матовий ефект. Якщо у вас дуже жирна шкіра, 1–2 рази на тиждень можете використовувати пілінг-скраб з м’якими абразивними частинками.

  Після очищення варто перейти до зволоження. Для чоловічої шкіри найкращим варіантом стане зволожувальний гель або гель-крем з дуже легкою консистенцію і миттєвим поглинанням. Буде чудово, якщо цей засіб матиме заспокійливі властивості та SPF 20 або вище.

  Тарас, 23 роки

  Гей, ми живемо у 21 столітті, мати доглянутий вигляд, а отже, користуватися косметикою — це норма й навіть обов’язок. До прикладу, у мене дуже жирна шкіра, яка блищить і схильна до акне. Щоранку я вмиваюся гелем і наношу матувальний крем, щоб обличчя мало просто нормальний і приємний вигляд. Ходити все життя з прищами та масним обличчям, бо чоловіки і косметика — це фу, я не готовий.

  Я працюю у барбершопі, тому часто рекомендую своїм клієнтам засоби для догляду за волоссям і обличчям. Помітив, що останніми роками навіть старші чоловіки нормально на це реагують і часто дослухаються до порад, хоча раніше сміялись і казали, що вони «не з тих».

  Пам’ятайте, усі обмеження та гендерні стереотипи — лише в нашій голові. Чоловіки можуть користуватися й користуються косметикою, бо це турбота про себе, свій імідж і своє здоров’я. Тож починайте і ви!