Біочеленджі БТУ-ЦЕНТР

  89

  Компанія БТУ-ЦЕНТР – український виробник, який вже 21 рік займається відновленням родючості ґрунтів. Першим успіхом, що показав гарну ефективність ще на початку 2000-х, стало відновлення земель від нафтових проливів та засолених ґрунтів на замовлення компанії “Укрнафта”.  Препарати виробництва «БТУ-ЦЕНТР» впевнено впорались із завданням: там, де були нафтові проливи на наступний рік росли рослини. Надихнувшись цим успіхом, компанія «БТУ-ЦЕНТР» створила широку лінійку біологічних препаратів для всього агровиробництва країни.

  n0KYsk17BCoy6HBgUXvsJ_jEtaaV96mrmBLcKPFODMM-EK-uvzPKmPsRSBieg9gbMklDa0QKd40n75qRw56oDpTvtYxtiY4TRcJ90KpkaVF93UpD7F_riAMdmxgtug

  Одним із найпопулярніших і найефективніших біопрепаратів став біодеструктор Екостерн®. Проблема зменшення гумусу в ґрунтах України непокоїла всіх. Тому було поставлено завдання – розробити препарат для покращення вітчизняних ґрунтів. Так з’явився біологічний деструктор пожнивних решток. Науковці ввели у склад протектор, який захищає від ультрафіолету, збільшили його концентрацію, додали декілька видів триходерми і ферментів. В результаті отримали потужний комплексний біодеструктор Екостерн®, який можна не заробляти в ґрунт протягом двох-трьох діб,  при цьому він буде активним. Цей препарат став гордістю компанії БТУ-ЦЕНТР і номером 1 серед продажів.

  Також популярний біоприлипач Липосам®. Його унікальність в тому, що він розроблений із біополімерів природного походження. Всі препарати компанії – це живі мікроорганізми та похідні елементи, які вони виробляють. Певні види мікроорганізмів виробляють слиз, що має липкогенні властивості.

  Прилипачів на ринку чимало, і майже всі вони є хімічними. Але хімічні аналоги пошкоджують воскову поверхню листка. Вони руйнують структури листків, або утворюють щільну плівку, через яку порушується дихання та фотосинтез живої рослини. На відміну від  біоприлипача Липосам, який утворює мікрорешітку, через яку рослина дихає. Це можна спостерігати під мікроскопом.

  У 2019 р. у компанії з’явилися три новинки. Перша – це препарат Склероцид, мікробіологічний фунгіцид для боротьби з білою гниллю. Склероцид бореться зі збудником хвороби у ґрунті – склероціями. Ці склероції зимують в ґрунті та можуть зберігатися в ньому до 8, навіть 10 років. Коли ми заселяємо корисним грибом ґрунт і настають сприятливі  умови (потепління, волога), гриб активується, і склероції також активуються. Гриб, що знаходиться у складі Склероциду, шукає склероцію і з’їдає її. Слід додати, що таких хімічних препаратів, які прямо у ґрунті бороться з гниллю – немає.

  Другою новинкою є біоінокулянт для нуту Андеріз. Окрім бульбочкових бактерій, він містить корисні гриби (Penicilium bilai), які постачають фосфор рослині, який необхідний нуту.

  Третя новинка – ад’ювант Липактив. Його розробили для сумісного використання з гербіцидами, для рослин (бур’янів), в яких воскова поверхня. Даний ад’ювант роз’їдає воскову поверхню бур’яну, і  гербіцид спрацьовує краще. Аналоги таких препаратів є на ринку, але ми до нашого також додали ще і природні біополімери, за рахунок яких препарат має захисну дію, та пестициди під дією сонячного світла  не розпадаються.  • інші новини