3 кроки до вибору надійної страхової компанії

  63

  Зробити правильний вибір — справа непроста, особливо, якщо це стосується вибору страхової компанії. Таке відповідальне рішення потребує певних знань, тому не варто сподіватися на везіння. Проте пересічному громадянину не обов’язково бути фахівцем у сфері страхування. Передусім необхідно ретельно вивчити діяльність компанії, а також бути уважним до ряду моментів.

  Ми підготували кілька порад, на що варто звернути уваги під час вибору свого страховика.

  Крок перший — оцінка репутації

  Сьогодні свої страхові послуги фізичним та юридичним особам в Україні пропонують понад 250 страхових компаній. Усі вони охоплюють чималу кількість послуг, однак суттєва більшість компаній спеціалізуються на вузькому спектрі послуг.

  Першим важливим кроком є розгляд офіційної інформації про страхову компанію. Такі дані містять у собі:

  • термін роботи на ринку страхування в Україні;
  • перелік послуг;
  • відгуки клієнтів;
  • оцінка компанії засобами масової інформації.

  Рекомендується вивчити власну презентацію компанії та правила спілкування з клієнтами.

  Таку інформацію зазвичай можна знайти на офіційному сайті компанії. Тут можна також знайти дані про власників, керівництво та фінансові показники. Крім того, варто звернути увагу на зовнішній вигляд та зручність веб-платформи для користувачів. Відвідувачі повинні швидко знаходити те, що їх цікавить, а інформації належить бути актуальною. Адже такі показники вказують на ставлення компанії до клієнтів та зацікавленість співпрацею.

  Обов’язково поцікавтеся діяльністю страхової компанії у соціальних мережах. Офіційні сторінки у Фейсбуці, Інстаграмі та Твіттері вказують на прозору діяльність страховика, його готовність відкрито спілкуватися та будувати діалог з користувачами. До того ж саме в соцмережах можна знайти реальні відгуки клієнтів.

  Крок другий — оцінка досвіду

  Досвід компаній не вимірюється лише кількістю років роботи на страховому ринку. Адже часто страховики надають послуги в зовсім різних напрямках: хтось займається автострахуванням, а хтось надає послуги в галузі туризму. Тому завжди розглядайте досвід компанії саме у тому питанні, яке хвилює вас. Якщо ви плануєте придбати медичну страховку, то обирайте компанію, яка має успішно працює саме у цій сфері. Але можна знайти й такі компанії, які спеціалізуються одразу на кількох напрямках страхування, та мають певний досвід використання європейських і світових технологій.

  Варто відвідати офіс компанії ще до підписання угоди та поцікавитися наступними питаннями:

  • скільки років страхувальник працює саме у потрібному вам напрямку;
  • яку кількість активних клієнтів має компанія;
  • рейтинг компанії на страховому ринку в поточному та попередньому роках;
  • сума виплат клієнтам з потрібного вам виду страхування.

  Таку інформацію можна знайти на веб-порталі Forinsurer.com.

  Крок третій — оцінка фінансових витрат

  Важливим пунктом вивчення діяльності будь-якої компанії є її фінансові показники. Завжди перевіряйте рівень виплат, які компанія надає клієнтам. Окрім того, зверніть увагу на вартість послуг.

  Остерігайтесь компаній, які показують дуже низькі, або дуже високі виплати. Рівень виплат залежить від кількості та вартості страхових випадків. Різниця існує також і між видами страхування. Наприклад, такі випадки частіше наступають під час дорожнього руху, ніж удома. Тому виплати по автострахуванню будуть значно більшими. Завжди вивчайте й порівнюйте фінансову спроможність одразу кількох компаній.

  Дотримуючись наших порад, ви швидко зможете вибрати надійного страховика.