20 звичок, які вирішать більшість проблем у житті

  83

  Щодня ми стикаємося з маленькими та великими проблемами. Вони виникають на різних етапах життя і найчастіше потрапляють до кількох категорій: здоров’я, фінанси, відносини, робота, кар’єра та цілі. Але жодні труднощі не повинні зупиняти наше особисте зростання. Важливо навчитися адаптуватися до змін і продовжувати рухатися вперед, навіть коли все навколо руйнується. Ось які звички у цьому допоможуть.

  1. Складати список проблем хоча б раз на місяць. Це найкращий спосіб відстежувати перешкоди, які перед нами виникають, та виявляти обхідні шляхи.
  2. Розставляти проблеми за пріоритетом. Не кожна з них справді важлива та термінова, деякі лише здаються такими. Записуйте проблеми в порядку важливості та використовуйте список, щоб розбиратися з ними по черзі.
  3. Тренувати мислення . Вирішення проблем залежить від стійкості розуму. Сьогоднішні труднощі готують нас справлятися із завтрашніми. Тому важливо розвивати життєстійкий спосіб мислення. Американський пастор, письменник і педагог Чарльз Свіндолл говорив : “Життя на 10% складається з того, що відбувається, і на 90% з того, як ми на це реагуємо”.
  4. Відкладати гроші. Майбутнє завжди буде невизначеним. Найкращий спосіб до нього підготуватися — робити заощадження. Наприклад, включити автопереказ невеликої суми на окремий банківський рахунок, щоб не нагадувати собі про це щомісяця.
  5. Розвивати навички, які зроблять вас незамінним фахівцем у майбутньому. Перетворіть постійне навчання на звичку і намагайтеся набувати нових навичок щомісяця. Найкраще ті, що довго не застаріють і завжди будуть потрібні.
  6. Будувати “портфельну” кар’єру. Ви заробите більше, якщо окрім основного заняття ваш «портфель робіт» буде включати додаткові і ви застосовуватимете свій професійний досвід різними способами, наприклад брати невеликі сторонні проекти, консультувати або писати статті як експерт.
  7. Інвестувати. Проконсультуйтеся зі спеціалістом або вкладіться в проекти, які допоможуть вам проявити себе. Це відкриє можливість заробляти більше у майбутньому.
  8. Визначити щонайменше дві області, в яких можна професійно зростати. Знайдіть книги, ресурси та людей, які допоможуть вам стати кращими.
  9. Запобігати робочим стресам. Найчастіше беріть перерви, скоротите кількість своїх обов’язків, звільніть розклад від непотрібного, займайтеся одним завданням за раз, складайте короткі списки справ та враховуйте свої біоритми.
  10. Відпочивати. Наше тіло працює 24 години на добу. Тому вкрай важливо завжди висипатись і знаходити час на те, щоб «перезавантажитися» морально та фізично. Це один із найкращих способів уникнути проблем зі здоров’ям, зберігати зосередженість та гостроту розуму.
  11. Залишатися активним. Додайте щоденні 15-хвилинні прогулянки на свіжому повітрі у свій розклад, щоб позбутися стресу та відновити ясність мислення.
  12. Проводити час на природі. Це допомагає відновлювати запаси енергії, покращує увагу та піднімає настрій.
  13. Присутня у моменті. Залученість нині не дає занепокоєння і тривозі заволодіти нашим життям. Коли ми перебуваємо в потоці, нічого більше не має значення, крім того, що відбувається тут і зараз.
  14. Створювати чіткі системи для всього, чим займаєтесь. Якщо ви хочете писати щодня, знайдіть у розкладі найкращий час для цього і змініть навколишнє оточення так, щоб вона підтримувала цю звичку, наприклад купіть гарний блокнот.
  15. Регулярно займатись спортом. Щоб перетворити тренування на звичку, проводьте їх в той самий день в один і той же час. Створіть спеціальний плейлист і загалом зробіть процес максимально приємним, щоб з нетерпінням чекати на кожне наступне заняття.
  16. Наповнювати життя змістом . Запишіть все, пов’язане з сім’єю та роботою, що змушує вас почуватися живим. Приділяйте заняттям зі списку якнайбільше часу.
  17. Чи не зациклюватися. Не всі проблеми у житті можна вирішити. Деякі, наприклад, пов’язані з погодою, економікою, словами та вчинками інших людей, нам непідвладні. Не хвилюйтеся через них. Зосередьтеся на власних думках і звичках і на тому, що дійсно можете виправити.
  18. Зберігати неупередженість під час вирішення проблем. Не варто припускати, ніби з аналогічними завданнями треба робити однаково. Те, що спрацювало раніше, може не спрацювати тепер. Не дозволяйте собі застрягти у минулому. Постійно оновлюйте свій погляд на світ та заведіть звичку шукати альтернативні підходи, щоб отримувати нові рішення для поточних проблем.
  19. Брати він відповідальність за своє життя. Проблеми, перешкоди та невдачі це ще не кінець світу. Те, як ми з ними справляємося, означає набагато більше, ніж те, як часто вони зустрічаються.
  20. Знаходити точки зростання. Будь-яка проблема містить можливість розвитку. Використовуйте її, щоб долати найбільші життєві труднощі та бути готовим до наступного виклику.