Різдво у Львові 2018: казка, до якої може потрапити кожен

2126

Місто Лева вже невдовзі відкриє двері у чарівний світ різдвяної казки, до якої може потрапити як маленький, так і дорослий. Львів – це місто, яке поєднало у собі східні та західні традиції святкування Різдва. У місті Лева дзвони провіщають про народження Христа ще 25 грудня, коли святкові літургії розпочинаються у католицьких костелах. А у січні день народження Ісуса святкують вже православні. Тож у цей період місто наповнюється охочими долучитися до чарівних традицій святкування Різдва у Львові.

Добірку склав сайт igotoworld.com

Нудно не буде нікому, адже місто Лева настільки багатогранне, що заняття до вподоби знайде тут кожен. Відвідини храмів, різдвяних шопок, ярмарку, ковзанки, ресторанів, кав’ярень, екскурсій і ще багато-багато чого. Про це ми розповімо детальніше. Щоб відчути дух Різдва вже зараз, можете перед тим, як читати матеріал, зготувати собі запашного глінтвейну із пахучими яблуками, апельсинами, гвоздикою та дрібкою кориці! І починати мріяти про чарівне Різдво!

Різдвяні традиції у Львові

Близькість до західноєвропейських країн навчила львів’ян починати святковий новорічно-різдвяний період вже на початку грудня. Різдвяний ярмарок розгортається на вулицях міста Лева 10 грудня.

Тому львів’яни, які планують порадувати туристів своїми виробами на торговиці, працюють як бджілки вже у листопаді. Виготовляють дерев’яні авторські іграшки, воскові свічки, м’якенькі, як пух, капці та камізельки із овечої шерсті та ще багацько інших речей.

Хоча католицькі костели провіщають львів’янам про Різдво вже у грудні, все ж головні святкування з нагоди народження Христа тривають 6–9 січня. Адже попри близькість до Польщі та часто родинні зв’язки із сусідами-поляками, і навіть моду на Різдво у Львові за західним обрядом, у Галичині суворо дотримуються традицій своїх предків. Тому на схід Різдвяної зірки львів’яни чекають саме 6 січня. Готують Cвяту вечерю з 12 страв, організовують Вертепи та ходять колядувати від хати до хати.

Часто такі вертепи організовують у храмах, тому ангелів та чортів грають учасники церковних хорів. А як же вони співають! Заслухатися можна. Тому якщо ви потрапите на Різдво до Львова до близьких чи друзів, то чекайте на прихід талановитих вертепників. І, до слова, приготуйте для них дзвінку копійчину. Або щось смачненьке.

Куди піти на Різдво у Львові

Щоб перейнятися різдвяним настроєм львів’ян, спершу можна піти на святковий ярмарок в історичній частині міста, на проспекті Свободи. Передусім варто зігрітися. А що для цього краще підійде за келих глінтвейну чи запашної медовухи?

Відтак можна вирушати на пошуки чогось цікавенького на ярмарку – дзвіночків, келишків, авторських іграшок і навіть книг, що розкажуть про чарівне свято Різдва у Львові.

Місце проведення: проспект Свободи.

Час проведення: до 15 січня.

Один із традиційних для Львова заходів – встановлення головного Різдвяного дідуха. Зазвичай, у дійстві бере участь керівництво міста, його мешканці, туристи. Хто не знає, як виглядає львівський дідух, мусить відвідати цей захід!

Місце проведення: площа Яворського.

Час проведення: 6 січня, 12:00.

На Святвечір, 6 січня, коли родини сідають за святковий стіл, туристу не варто нехтувати цією традицією. У ресторанах та кав’ярнях Львова теж готують усі 12 страв до Святої вечері, звісно, на попереднє замовлення. Спробувати їх можна при замовленні спеціальних турів на Різдво до Львова.

Якщо ж бажаєте обрати собі ресторан самотужки, то ви знайдете заклад на будь-який смак у каталозі сайту IGotoWorld.com.

Різдвяна літургія – це другий пункт плану. Навіть якщо ви ходите до храму рідко, чи взагалі не навідуєтесь. Зробіть собі послугу і прийдіть на різдвяну службу, щоб насолодитися цим святковим дійством. Храмів у Львові більш ніж вдосталь. Зокрема можете навідатися до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, собору Святого Юра, Домініканського собору та інших церков. Обіцяємо: не пошкодуєте!

«Христос народився!» – «Славімо його!» Саме ці слова чутимуться звідусіль у Львові. А також коляди, які прославлятимуть народження Христа. Не дивуйтесь і не лякайтесь, коли вас переслідуватимуть чорти – це персонажі Вертепу. Їх буде багацько під час святкування фесту «Різдво у гаю». Дійство відбувається у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай». Це – купа колядок, вертепи, театралізовані дійства, традиційні гуляння і величезна кількість різдвяних зірок!

Місце проведення: Шевченківський гай, вулиця Чернеча гора, 1.

Час проведення: 7, 8, 9 січня, з 13:00 до 17:00.

Вартість квитків: 40 гривень, пільговий 20 гривень.

Ще одне яскраве дійство, що проходитиме у гаю, – «Свято Пампуха». Можемо закластися на що завгодно, що стільки пампушок із різними начинками ви ще не смакували! Пальчики оближеш! Крім того, гості матимуть можливість спробувати традиційні галицькі різдвяні страви, плануються виступи музичних гуртів, конкурси на кращий вертеп, а також визначення найкращих господинь, наймиліших ангелів та найпакосніших чортів.

Якщо ви більше полюбляєте активний відпочинок, то гайда на ковзанку. Звичайно, найсвятковішою у ці дні буде ковзанка в історичному центрі – на площі Ринок.

Також, коли прогулюватиметесь центром міста Лева на різдвяні свята, дуже радимо побачити Різдвяну феєрію «Коли ангели спускаються на землю» на площі Ринок. Це – просто незабутнє феєричне дійство, з вогняним і лазерним шоу від Львівського академічного духовного театру «Воскресіння». Квитки – від 50 до 100 гривень.

Місце проведення: дворик Ратуші, площа Ринок, 1.

Час проведення: 7 січня о 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00; 8 січня о 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00.

Вартість квитків: від 50 до 100 гривень.

Якщо вам заманеться чогось класичного і дуже красивого, то і тут Львів знайде що запропонувати. До різдвяних виступів уже готуються в Оперному театрі.

8 січня у львівській опері планується різдвяний сольний концерт Оксани Мухи, а 9 січня – грандіозне «Різдво в Опері» з Тарасом Чубаєм, гуртом  «Плач Єремії» та капелою «Дударик».

Де знаходиться: проспект Свободи, 28.

Вартість квитків: 40–300 грн. У разі гастрольних турів виконавців з інших міст ціна може бути вищою.

Тим, хто приїхав на Різдво до Львова просто не можна пропустити одне із найбільш видовищних та незабутніх святкових і традиційних для міста Лева дійств – Святкову ходу Звіздарів.

Місце проведення: площа Музейна, площа Ринок, проспект Свободи.

Час проведення: 8 січня з 12:00 до 14:00.

Якщо вам у житті не вистачає казки (а на Різдво особливо хочеться чарівності та див!), варто відвідати зимове містечко у палаці Потоцьких, яке точно подарує незабутні враження! У новорічно-різдвяні дні тут діє Зимова резиденція, а у дворику – засніжені лабіринти, яскраві зимові атракціони, різдвяні смаколики, казкові вистави… Безліч розваг як для дорослих, так і для малечі! Крім того, о 19:00 щодня тут відбуваються виступи кавер-гуртів, а відвідувачам і слухачам пропонують гарячі напої. Завітайте у гості до казки!

Місце проведення: палац Потоцьких, вулиця Коперника, 15.

Час проведення: щодня до 8 січня включно, з 12:00 до 20:00.

Вартість квитків: 20 гривень у будні, 40 гривень у святкові дні, для дітей – безкоштовно.

Про те, куди б піти у Львові на Різдво, можна писати і писати. Тому ми зазначили основні локації, від яких можна відштовхуватися відповідно до своїх смаків.

Які різдвяні подарунки варто везти із Львова

Подарунки, зроблені власними руками. Як ми уже згадували, у Львові під час Різдва триватимуть майстер-класи. То чому б не привезти своїм рідним та друзям зроблену власноруч свічку, ангелів із соломи чи цілий гончарний виріб?

Якщо самотужки щось виготовляти вам не до смаку, то на ярмарку можна придбати тепленький кожушок та домашні капці з овечої вовни. А також як різдвяні прикраси, так і красиві коралі, яким зрадіють кохані, сестри, мами. Чи, може, їм більш до вподоби гарна вишиванка? До слова, більше про наш національний одяг можна дізнатися із статті «Вишиванка: самобутність чи данина моді?».

І як же поїхати зі Львова без кави? Обов’язково придбайте для друзів-кавоманів. Вони будуть вдячні.

Також на ярмарку продегустуйте вина. Пляшку найсмачнішого привезіть рідним, які цінують сонячний напій. А щоб вони із вина змогли приготувати запашний глінтвейн, придбайте гарний, вишуканий набір для цього напою.

Львівський шоколад теж посмакує багато кому. Тому завітайте до «Львівської майстерні шоколаду». Хоча цілком можливо, що шоколад на будь-який смак можна буде придбати і на святковому ярмарку.

Тож ви уже зібралися з думками? Якщо так, то поспішайте замовити тур до Різдвяного Львова. Вони розходяться як гарячі пиріжки! Якщо бажаєте їхати самотужки, то обирайте кімнату в готелі чи хостелі.

Місто Лева – це один із найкращих варіантів зустріти Різдво, познайомитися із давніми традиціями цього свята та посмакувати оригінальними національними стравами. Тож не чекайте, вивчайте колядки і гайда на Різдво до Львова!