Розкішні квартири і люксові авто: Як живе черговий суддя в Україні

  366

  Одним із найважливіших етапів судової реформи, який проходить зараз, є набір до Верховного суду.

  Його суддями претендують стати 653 кандидати, з них 71% – це колишні судді, – передає Zik.

  Геннадій Анатолійович Кравчук виявив бажання працювати в новому Верховному судді. 24 листопада 2016 року він подав свою кандидатуру на посаду судді касаційного суду у складі ВСУ.

  Суддівську кар’єру Геннадій Анатолійович розпочав ще в 1991 році з посади судді Господарського суду Київської області. З 2005 року суддя Кравчук працює у Вищому господарському судді, а 16 квітня 2014 року є заступником голови цього суду.

  Проаналізувавши декларації судді Кравчука за 2013, 2014 та 2015 роки, експерти побачили, що фінансово найуспішнішим для Геннадія Анатолійовича став 2013 рік. Тоді доходи судді склали майже 2 млн.грн, з них 1 млн. 200 тис. грн судді – подарували.

  Всі інші роки основними доходами родини Кравчук є заробітна плата Геннадія Анатолійовича та його дружини, яка працює, до речі, заступником головного бухгалтера секретаріату Вищої ради юстиції. Тобто також є державним службовцем з доволі скромною зарплатнею.

  В 2014 році журналісти з програми Схеми запитали Геннадія Кравчука щодо мільйонного подарунку задекларованого в 2013 році. Тоді суддя Кравчук не зміг пояснити хто і за що подарував йому ці кошти. Два роки після, в 2016-му, на повторне запитання журналіста Геннадій Анатолійович все таки згадав, що мільйон йому подарувала рідна мати.

  Ми ж виявили, що Тамара Федорівна Кравчук, мати Геннадія Анатолійовича, того року подарувала йому не тільки мільйон гривень, а також і чималу квартиру в столиці. Квартиру в центрі Києва площею 116 квадратних метрів Тамара Федорівна купила в 2009 році за більше ніж 3 млн.грн., в 2013му вона подарувала її сину-судді. Проте того ж року Геннадій Анатолійович передарував квартиру та паркомісце своїй дочці – Катерині Геннадіївні Кравчук. Саме у власності дочки судді ця квартира знаходиться і зараз.

  На сьогодні вартість квартири такою площею в цьому житловому комплексі складає більше 230 тис.дол або 6 млн.грн.

  Залишається питання – для чого мати судді подарувала квартиру спочатку синові, якщо той відразу передарував його своїй дочці, замість того, щоб напряму зробити подарунок своїй внучці?

  Єдиним поясненням цього вчинку є намагання уникнути сплати 5% податку, який необхідно було б сплатити даруючи квартиру внучці. Натомість при подарунку нерухомості наступному поколінню, наприклад, сину, даний податок платити не потрібно.

  Однак нерухомість по вулиці Барбюса не єдина, якою володіє родина Кравчуків. У власності судді, його дружини та дочки є чимала квартира площею 131 квадратних метрів в елітному ЖК «Печерський квартал», придбана в тому ж 2013 році.

  Вартість такої квартири сьогодні складає щонайменше 190 тис.дол або більше 5 млн.грн. Зазначена ж вартість цієї квартири в декларації судді – більше 2.5 млн.грн.

  Є у власності судді Кравчука та його дружини ще одна квартира в новобудові по вулиці Є.Коновальця 32Г. Площа цієї квартири – 86 квадратних метрів, не дивлячись на те, що згідно декларації коштує ця квартира менше ніж пів млн.грн, її вартість на сьогодні є щонайменше 172 тис.дол або більше 4 млн.грн.

  Донедавна суддя Кравчук володів ще однією квартирою в новобудові на Печерську по вулиці Професора Підвисоцького 6, площею 60 квадратних метрів. Однак в 2016 році Геннадій Анатолійович продав цю квартиру. Згідно декларації дохід отриманий від продажу квартири в центрі Києва склав – 405807 грн. А отже суддя продав свою квартиру за вкрай низькою ціною – менше 16 тис.дол. Це,звичайно, руйнує всі міфи щодо коштовності житла в центрі Києва. Враховуючи, що сьогодні квартири в цьому будинку продаються щонайменше від 1300 дол/кв.м, покупцям квартири у судді Кравчука надзвичайно пощастило.

  Окрім нерухомості в центрі Києва колекціонує суддя Кравчук також машиномісця. В декларації за 2015 рік судді зазначено 3 гаражних бокса та 1 машиномісце. В 2016 році дочка судді Кравчука також придбала 2 сусідні машиномісця в ЖК «Печерський квартал». При цьому ми вже згадували, що дочка судді має подароване паркомісце в будинку на Анрі Барбюса.

  Отже, у власності родини судді Кравчука – 4 машиномісця, 3 гаража і лише 1 автомобіль Volkswagen Touareg 2013 року випуску, придбаний суддею Геннадієм Кравчуком в тому ж, щасливому для нього, 2013 році. Нова модель обійшлася в 2013 році судді щонайменше 60 тис.дол., що навіть по курсу 8 вже значно перевищує річні доходи судді та його родини.

  Що ж знаходиться на інших машиномісцях, які належать родині судді, залишається під питанням.

  В 2016 році судді вперше заповнювали декларацію доброчесності суддів, серед них і Геннадій Кравчук. В ній він перш за все власноруч підтвердив, що рівень його життя відповідає рівню доходів його та родини.

  Однак мільйонна нерухомість в центрі Києва та дорогий автомобіль навряд чи відповідає доходам родини держслужбовців. Тому виникають великі сумніви щодо того, чи достойний суддя Геннадій Кравчук працювати в новоствореному Верховному суді України.

  Нагадаємо, народний депутат від Радикальної партії Дмитро Лінько звинуватив суддю Сергія Родіонова у надто м’яких рішеннях відносто київських автовикрадачів.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин