Справедлива оцінка: НАТО прирівняло Росію до ІДІЛ

  125

  Путин

  Парламентська Асамблея НАТО прийняла проект резолюції про розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема Україні

  Постійний комітет цивільного виміру безпеки ПА НАТО ухвалив проект резолюції, що передбачає розширення допомоги у сфері стратегічних комунікацій країнам-партнерам, зокрема Грузії, Молдові та Україні. Про це повідомила голова делегації верховної ради в ПА НАТО, нардеп від БПП Ірина Фриз.

  “Декларативної частини резолюції загрози в інформаційній сфері з боку Росії стоять поруч з погрозами з боку Ісламської Держави. Країни Альянсу мабуть вперше публічно визнають, що кампанія з дезінформації і підриву спрямована на ослаблення і дестабілізацію євро-атлантичного співтовариства і його інтеграційних процесів”, – зазначила Фриз.

  Згідно резолюції, країни-члени НАТО повинні розробити і створити спецпідрозділу у взаємодії з приватними медіа-компаніями з метою постійного моніторингу появи фейкових новин, ворожої пропаганди та протидії їм з допомогою фактів.

  “Документ передбачає ревізію майданчиків інститутів НАТО збройних сил країн-членів в соцмережах з метою підвищення рівня стратегічних комунікацій. Забезпечити обмін досвідом щодо захисту виборчих кампаній, політичних партій і виборчих комісій від кібератак, акцентувати увагу на важливості перевірки фактів, незалежної розслідувальної журналістики”, – зазначила глава делегації ВР у ПА НАТО.

  Також резолюція передбачає продовження обмежувальних заходів стосовно онлайн-активності терористів, підривних та дезінформаційних кампаній, включаючи вилучення екстремистского контенту у співпраці з приватними медіа щодо введення міжнародних санкцій щодо осіб, залучених Росією до “мілітаризації” інформаційного простору.

  “Передбачається заохочення медіа-компаній і соцмереж в обмеженні незаконного контенту, розвитку “анти-троллінгового” софта і програмного забезпечення з перевірки фактів, а також адаптації алгоритмів з метою посилення професійної журналістики і захисту користувачів соцмереж від онлайн-переслідування”, – зазначила Фриз. За словами нардепа, резолюція може бути прийнята 9 жовтня на сесії ПА НАТО.

  Джерело: “УНІАН


  • не пропусти

  • магазин