“Зброя відплати” Гітлера – вже в Україні

  182

  В Україні можна побачити найгрізнішу зброю нацистської Німеччини – самохідну артилерійську установку “Штурмтигр”. Щоправда, до неї не можна буде доторкнутися, оскільки її відтворили у віртуальній реальності, йдеться у сюжеті “24 каналу“.

  САУ відносять до серії так званої “зброї відплати”. До цієї категорії входили найбільш амбіційні проекти Третього рейху.

  “Штурмтигр” створили ще в 1943 році, але з конвеєра зійшло лише 18 одиниць. Він отримав гармату калібром 380 міліметрів, яка здатна пробити бетону стіну до двох метрів завтовшки.

  САУ майже не брала участь у військових дія. Її лише кілька разів застосовували під час Варшавського повстання та у кількох битвах на західному фронті.

  Розробникам вдалося відтворити точну віртуальну копію САУ. Над проектом працювало 12 спеціалістів з Білорусі та Великобританії, а на втілення ідеї пішло три місяці. Моделі вже виставили на експозиціях музею Бовінгтон та в Мінську.

  В Україну віртуальну копію привезли лише кілька днів тому. Розробники сподіваються, що їхню ідею підхоплять й українські історики, а музеї з доповненою реальністю тепер стануть цікавішими.


  • не пропусти

  • магазин