Закон про кібербезпеку в Україні: що треба знати

  201

  Депутати прийняли рішення, яке узаконює порушення, вчинені у віртуальному просторі

  Зокрема, йдеться про законопроект “Про основи забезпечення кібербезпеки України”, які нардепи прийняли в другому читанні.

  За проект закону №2126а проголосували 257, проти – 0, утрималися 18 народних обранців. Не голосував 81 депутат.

  Відзначимо, законопроект про кібербезпеку вже розглядали в другому читанні навесні 2017 року, однак депутати визнали, що він містить багато мінусів, тому відправили його на доопрацювання.

  Суть законопроекту полягає в узаконення термінології з префіксом “кібер” (-простору,-атаки, -злочини, -терорізм, -розвідку, -шпіонаж і т.д.).

  Після прийняття законопроекту порушення, вчинені в віртуальному просторі (наприклад, незаконне переведення або зняття коштів з чужого рахунку, порушення роботи АЕС або аеропорту) будуть розцінюватися як кіберзлочини, аналогічно злодійства, тероризму тощо.

  Законопроект пропонує встановити, що політику в сфері кібербезпеки формує і реалізує Кабмін. За кібербезпекою, в рамках своїх повноважень відповідальні міністерства, місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи, розвідка і контррозвідка, суб’єкти оперативно-розшукової діяльності.

  Крім того, забезпечення кібербезпеки країни покладено також на ЗСУ, Нацбанк, підприємства, що відносяться до об’єктів критичної інфраструктури, підприємства і громадян, що працюють в сфері національних інформаційних ресурсів, інформаційних електронних послуг.

  Суб’єкти забезпечення кібербезпеки повинні робити все, що в їх компетенції, щоб не допустити використання кіберпростору в військових, розвідувально-підривних, терористичних та інших незаконних цілях.

  Джерело: Politeka


  • не пропусти

  • магазин