Скандальна пенсійна реформа: чому життя не буде колишнім і що зміниться

  773

  Верховна Рада України проголосувала за пенсійну реформу

  Що ж тепер зміниться для українців?

  Перш за все, хоча новий закон не передбачає підвищення пенсійного віку – радіти рано, адже тепер з’являється вимога до страхового стажу. Так, якщо людина 25 років відпрацювала “по-білому” – вона має право вийти на пенсію в 60 років. Тим, у кого набралося від 15 до 25 років стажу, пенсію дадуть в 63 роки, а якщо менше 15 років – у 65. Мінімальний стаж буде збільшуватися щороку, і в 2028 року досягне позначки в 35 років.

  Відзначимо, страховий стаж можна буде докупити. Один рік буде коштувати майже 17 тис. грн, а 5 років (максимальна кількість) – 84 480 грн.

  Також реформа передбачає збільшення прожиткового мінімуму для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, на 140 грн. Таким чином, він склав 1452 грн. При цьому, тим, у кого немає страхового стажу, та особам, які не мають права на пенсію, виплату збільшили на 45%, з 949 грн до 1 373 грн. Відзначимо, таких в Україні, близько мільйона чоловік.

  Крім того, згідно з реформою, з 1 жовтня пенсії для 5,6 млн осіб осучаснять на суму від 200 до 1000 грн. А в подальшому для індексації пенсій не потрібно буде спеціальних законів – це буде відбуватися автоматично з урахуванням середньої заробітної плати та інфляції. Так, в 2019-2020 роках будуть враховуватися цифри за попередній рік, а з 2021 року – за три попередніх.

  Крім того, важливим нововведенням реформи, без якого її не хотіли приймати багато нардепів, стане запуск 1 січня 2019 року другої рівня пенсійної системи. Мається на увазі створення особистих накопичувальних рахунків для працівників молодше 35 років. А ось ті, у кого на той момент буде менше 10 років стажу, отримають право не платити страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування. Однак, на даний момент правила її створення і роботи не прописані.

  Додамо також, згідно з реформою, зменшувати на 15% пенсії для пенсіонерів, що працюють, не будуть. Таких людей в Україні налічується понад 600 тисяч.

  При цьому скасовуються спецпенсії для держслужбовців, суддів, науковців та інших особливих категорій українців. Всіх їх переведуть на загальну систему нарахування пенсій. Скасовується і право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я і прокурорів, які могли виходити на пенсію достроково. Винятки нардепи склали тільки для військовослужбовців та силовиків.

  Джерело: Politeka


  • не пропусти

  • магазин