Двомовні школи в Україні: статистика розвіяла міф

  293
  Дані щодо реальної кількості таких учнів дещо перебільшені – це підтвердили аналітики, пише Знай

  Ухвалений нещодавно закон про освіту викликав цілу низку скандальних рішень з боку Румунії та Угорщини – місцеві політики та дипломати аргументували своє обурення “порушенням прав національних меншин”, які передбачають навчання рідною мовою.

  Як виявилося, дані щодо великої кількості таких учнів дещо перебільшені, якщо ретельніше ознайомитися із статистикою. За попередніми оцінками експертів, в середньому на території нашої країни працює 71 школа, де викладають частину предметів угорською, переважна більшість із низ розташована у Закарпатській області. І не дивно, адже саме цей регіон найближчий до кордону.

  Всього там нараховується 16 тисяч учнів і ця цифра, попри заяви іноземців, щороку не збільшується, а навпаки – залишається відносно стабільною. Румунською ж мовою навчаються ще й у Чернівецькій області: всього там 63 таких школи.

  Не варто забувати й про молдовський напрямок, їх чисельність також не настільки значна і зосереджені ці заклади в Одеській області, всього не більше 19 тисяч учнів на регіон.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин