Гори смертельної зброї: що відомо про склад боєприпасів у Калинівці

  453

  У ніч на 27 вересня в населеному пункті Калинівка Вінницької області почалася серйозна пожежа на військових складах, яка може призвести до трагічних наслідків

  Як стало відомо, військовий склад у Калинівці є 48-м арсеналом ЗСУ. На даний час він є найбільшим складом боєприпасів в Україні.

  В арсеналі зберігається понад 188 тисяч тонн боєприпасів, а його площа становить 60 гектарів (10 тисяч умовних вагонів). На військовому складі знаходяться боєприпаси різних типів і потужності, зокрема, ракети РСЗВ “Смерч”, “Ураган” та “Град”.

  взрыв, огонь

  Повідомляється, що ще в 2005 році на базі 48-го арсеналу хотіли створити регіональний Західний центр з ліквідації зброї, проте через проблеми з місцевою владою центр не був створений.

  Також з’явилася інформація про те, що на арсенал в Калинівці звозили застарілі боєприпаси з Хмельницької та Львівської областей.

  На даний час до кінця невідомо, до яких наслідків призведе пожежа на військових складах.

  Однак, жителів населених пунктів, розташованих неподалік від епіцентру вибухів, евакуювали, місцеві школи закрили. Також закрито і повітряний простір над областю.

  Всього в роботах по ліквідації задіяні 1355 чоловік і 47 одиниць техніки.

  На даний час, за даними Генштабу ЗСУ, площа загоряння становить близько 10% від загальної площі арсеналу. У половині охоплених вогнем сховищ боєприпаси відсутні.

  Також повідомляється, що всі під’їзди до Калинівці перекриті, дороги порожні. Евакуйовано понад 24 тисяч осіб – їх розміщують в школах. За непідтвердженими даними, в Калинівці в декількох будинках спалахнули пожежі.

  Також повідомлялось: Щонайменше дві місцеві жительки постраждали. Проходить евакуація.

  Волонтери у соціальних мережах пропонують людям, які знаходяться в Калинівці, безкоштовно вивезти їх на автомобілях.

  Джерело: Politeka


  • не пропусти

  • магазин