Окупаційна адміністрація Севастополя ухвалила рішення приплачувати дільничним терапевтам і педіатрам «регіональну добавку». Відповідну постанову було прийнято на засіданні так званого окупованого міста цього тижня. Терапевтам і педіатрам обіцяють доплачувати п’ять тисяч рублів, аби лиш ті не кидали роботу.
Про це сказала Ольга Ємельяненко т.в.о. голови так «Департаменту охорони здоров’я», – повідомляє Главком.
Місцеві ЗМІ визнають, після окупації Криму місцеві медики масово звільняються. «Як правило, в поліклініках Севастополя, як дитячих, так і дорослих, спостерігається дефіцит лікарів – терапевтів і педіатрів. Багато лікарів просто не хочуть працювати за низьку зарплату», – констатують «Новості Сєвастополя». За інформацією видання, окупаційна влада також обіцяє додаткові виплати і медсестрам, які теж не бажають працювати на зарплати, запропоновані Росією.
У підсумку лікарі з піострова шукають роботу в материковій Україні, або ж вирушають у пошуках кращої долі до Росії. А пацієнти вимушені шукати порятунку в Україні, де медицина доступніша і дешевша.
Як вже раніше повідомлялось, обіцяний три роки тому окупантами Криму зростання добробуту медиків півострова з тріском провалився. Високі зарплати, які російська влада обіцяли працівникам лікарень і поліклінік, виявилися черговим міфом московських правителів і їх пропагандистів. Лікарі почали масово звільнятися.
Дефіцит дільничних терапевтів в міських поліклініках Феодосії, наприклад, тепер становить 50%, дільничних педіатрів – 44%. Про це ще восени 2015 року в ході однієї з «апаратних нарад» повідомляла на той момент заступник головного лікаря Феодосійського медичного центру Тетяна Северинова.
За її словами, Феодосії медичні установи «також відчувають кадровий дефіцит анестезіологів і окремих вузьких фахівців». У медустановах міста ніхто не хоче працювати: нові кадри не прибувають, старі кадри йдуть.
«Ще одне гостре питання – вік докторів і медперсоналу. Так, серед лікарів близько 35% (104 особи) – пенсіонери. Пенсійного віку досягли майже 24% представників середнього медичного персоналу (155 осіб)», – констатувала Северинова.