М-16 в Україні: хто вирішить долю легендарної гвинтівки

  922

  винтовка М-16

  На зміну автомату Калашникова в українській армії прийдуть гвинтівки М-16 (версії М-4 WAC 47)

  Таку заяву зробили ДП “Укроборонсервіс”, передає Politeka .

  Коментуючи озвучені “Укроборонсервіс” і американської Aeroscraft на початку року плани з організації в Україні виробництва американських М-4, заступник директора підприємства Денис Шарапов нагадав: на сьогодні на озброєнні всіх українських силових структур знаходиться фізично і морально застарілий автомат Калашникова в модифікаціях від АК-47 до АК-74.

  “Точна кількість цього озброєння, що знаходиться на складах, оцінити неможливо. Ініціюючи проект М-4, ми виходили з того, що рано чи пізно запас старих автоматів на складах буде витрачено, з огляду на перспективи подальшого розвитку відносин з країною-агресором”, – цитує його Сегодня.

  Він також підкреслив, що для України мати на озброєнні гвинтівку, виробнича база якої знаходиться в Росії, “недозволено ризиковано”.

  За його словами, фактично в проекті організації виробництва в Україні штурмової гвинтівки нас підтримали тільки виробники з США. Компанія Aeroscraft, уточнює Шарапов, на рівні Держдепу США отримала необхідні дозволи на поставку в Україну штурмової гвинтівки М-4.

  “Підкреслюю, мова йде про постачання військової модифікації гвинтівки, з підствольним гранатометом і каліматор. Саме такі зразки використовують в армії США”, – підкреслив заступник директора “Укробронсервіса”.
  Організацію виробництва М-4 в Україні планується почати з виробництва дослідної партії стрілецької зброї, яка повинна пройти обов’язкові відомчі випробування і експлуатацію. Далі Міноборони та інші структури будуть вирішувати: купувати М-4, чи ні. «Ми допускаємо, що до того моменту альтернативи М-4 може не виявитися», – сказав він.

  Відповідаючи на питання про боєприпаси до М-4, співрозмовник агентства підтвердив актуальність організації в Україні, як власного виробництва стрілецької зброї, так і виробництва патронів. “Я бачу колосальні можливості для внутрішньої кооперації зброярів в організації виробництва М-4. Особливість цього зразка – в змінному стовбурі. Можемо встановити і стовбур стандарту 7,62×39, і прийнятого в НАТО стандарту 5,56×45. Пробні стрільби, які ми організуємо найближчим час, підтвердять або спростують цю можливість “, – сказав він.

  Відзначимо, М-16 є однією з найвідоміших штурмових гвинтівок в світі. Конкуренцію по знаменитості їй складає тільки автомат Калашникова. Суперечки про те, чия конструкція ефективніше не припиняються досі. Неофіційно, через характерного кольору приклада й цівки, її тут же прозвали «чорна гвинтівка». Конструкція М-16 постійно модернізувалася. Цікавим варіантом стала, модифікація М-16 під індексом А2, розроблена під новий 5,56 мм патрон SS 109. Застосування нового патрона змусило конструкторів збільшити крутизну нарізки каналу ствола, як наслідок сам стовбур став міцнішим і важким. Це дозволило подвоїти ефективну дальність стрільби.



  • інші новини