У зону АТО передали унікальні “криївки”

  1926

  Понад десяток вантажних контейнерів майстри зсередини оббили вагонкою, встановили лежаки та буржуйки. А ще їх обладнали електропроводкою. Відтак наші бійці в будь-який час можуть приготувати собі їжу та відпочити. Але найголовніше — це те, що такі споруди здатні витримати обстріли “Градів” та вибухи мін, пише газета “Експрес”.

  …У цеху робота кипить. Тут, у депо міста Здолбунів, що на Рівненщині, і народжуються унікальні конструкції. Списані з інвентарного парку контейнери ремонтники переобладнують під приміщення для бійців АТО в окопах. Зовні звичайний 20-тонний вантажний контейнер не різниться від інших, лише має димар та вентиляційні отвори. Всередині ж — це справжня криївка площею 16 “квадратів”. У такій оселі одночасно можуть прихиститися до 20-ти чоловік. Щоб підтримати бойовий дух вояків, стіни криївки оздобили патріотичними постерами та дитячими малюнками.

  “Криївки” вкопують у землю, зверху перекривають бетонними плитами, деревиною, — каже Віктор Шубець із регіонального медіа-центру Міністерства оборони України. — Там можна зігрітися, висушити одяг, підігріти харчі. Також підведена електрика від генератора, тому можна зарядити телефон, подивитися новини. У “криївці” значно краще, ніж у звичайному бліндажі. Можна сказати, по-домашньому”.

  Першу таку криївку виготовили в Одесі. Саме досвід цього міста й перейняли працівники Здолбунівського депо. Вантажні контейнери, які залізничники охрестили “криївками”, уже стали прихистком для багатьох наших бійців, що беруть участь у військовій операції на сході України. Мобільні помешкання облаштовують на блок-постах. Їх присипають землею і вони стають майже непомітними. На виготовлення ж однієї “криївки” залізничники витратили приблизно сім тисяч гривень — придбали труби, дошки та електропроводку. Загалом модернізація укриття не потребує великих зусиль, тому їх виготовлятимуть і надалі. А ще військовослужбовцям у зону АТО передадуть польові лазні та пральні. Для цього фахівці переобладнують автомобільні кунги.

  “Це вагон, — пояснює майор. — Він, звісно, не настільки міцний, як “криївка”. Але декілька обстрілів я пережив саме там. Перевага кунгів у тому, що вони кріпляться до автомобіля, навколо якого роблять земляні насипи. Тому є пересувними. А якраз можливість переміщення є дуже важливою”.

  У співпраці з військовими вагонники зі Здолбунова планують і надалі працювати задля допомоги фронтовикам як із “криївками”, так і з буржуйками, яких на підприємстві вже виготовили понад півсотні. Роблять переносні печі також і у вагонному депо Клепарів Львівської залізниці — звідси на фронт відправили ще з десяток буржуйок. Військовослужбовці, які виконують бойові завдання на передовій, таким подарункам раді. Адже в нових оселях все майже по-домашньому.

  Тетяна ВУЙЛОВА