“За себе не ручаюсь”: у Києві відома письменниця влаштувала скандал через українську мову

  307

  Письменниця та громадський діяч Лариса Ніцой влаштувала скандал через те, що у київському магазині Watsons її прохання обслуговувати українською мовою відверто ігнорували.

  Про цей випадок на своїй сторінці в соціальній мережі написала сама Ніцой.

  Вона зазначила, що ввічливо просила касира обслуговувати її державною мовою. Але жінка вдавала, ніби цього не чує.

  “Підходжу до каси. На новій касирці років сорока написано “учєнік”. Ні, я сьогодні не в настрої вислуховувати російську, але дивлюся на бейж і розумію, що це неминуче. Випереджуючи касирку, чіткою українською кажу: – Доброго дня! – Добрий дєнь! – не в’їхала учєніца. Зітхаю. Учєніца продовжує: – Ето Ваше? – Так, це моє, – відповідаю чемно і спокійно, – а Ви українську знаєте? – Знаю! Єщьо что-то хотітє, можєт акціонний товар? – Так хочу. Прошу мене обслужити українською, – продовжую м’яко. – С Вас тридцать две грівни, двадцать пять капєєк! – вперто відповідає учєніца”, – розповіла Ніцой.

  На цьому конфлікт не вичерпався і дійшов до ефектної розв’язки.

  “Ага, отак? Я протягую гроші і кажу вкрадливо: – Але це не українська. – У Вас єсть бонусниє 10 грівен, будєтє снімать? – Так, буду знімати. Але це знову не українська. – Вазьмітє сдачу, – кладе на прилавок… Я згрібаю здачу і швергицяю в продавчиню. – Жєньщіна, что Ви дєлаєте?! – взвізгіваєт учєніца. Ця дурепа не знала, що в мене на голові є мигалки, а в роті сирена. – Це Я что дєлаю?! – не витримую я і гаркаю на весь магазин. Мигалки з сиреною включаються на всю потужність. – Я Вас чемно попросила обслужити мене українською мовою! Попросила чотири рази! Я попросила лагідно! Я попросила ніжно! Я попросила ввічливо! Настільки ввічливо, що черга навіть не здогадалася, що мені щось не подобається! Ви ж не просто не відреагували на моє прохання! Ви тулили нахабно своє!” – зазначила Ніцой.

  За словами письменниці, все закінчилось тим, що в конфлікт втрутилась ще одна касирка.

  “З підсопки прибігла постійна продавчиня, учєніцу як вітром здуло: – Вибачте, вибачте! – Вибачте?! Вона заговорить українською тільки тоді, коли в неї уб’ють когось в АТО, тільки спочатку виколють очі, відріжуть пальці і розпорять черево! Нехай ця учєніца мене більше ніколи не обслуговує! Бо я наступного разу за себе не ручаюся! – згрібаю свій товар, виходжу з магазину”, – написала Ніцой.