У червні 2025 року в Україні було перевірено 256 повідомлень про можливі порушення з боку представників Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). За даними Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, шість із семи таких повідомлень виявилися фейковими.
З 256 перевірених випадків, 220 (86%) не були підтверджені, тоді як лише 36 (14%) виявилися справжніми. Унаслідок цих перевірок одну особу відсторонили від виконання обов’язків, а ще п’ятьох притягнули до дисциплінарної відповідальності. Наразі тривають 30 службових розслідувань.
У Київському міському ТЦК повідомили, що за травень 2025 року у столиці перевірили 33 випадки можливих порушень. З них 17 випадків не підтвердилися, а 16 — виявилися правдивими. При цьому жодна причетна особа не була відсторонена чи звільнена з посади. Одну людину притягнули до відповідальності, а щодо 15 епізодів триває розслідування.
У столичному ТЦК зазначили, що нині відбувається оновлення підходів до роботи ТЦК у межах ініціативи Сухопутних військ. Мета цих змін — забезпечити прозорість та відкритість їхньої діяльності.
Деякі повідомлення про порушення з боку представників ТЦК після перевірки виявляються «свідомими маніпуляціями або дезінформацією». Їх розцінюють як спроби дискредитації роботи ТЦК та зриву мобілізаційних процесів.
У Сухопутних військах наголосили, що суспільство має бути поінформоване про факти порушень, розслідування та покарання всіх, хто не дотримувався посадових обов’язків або порушив закон. Вони підкреслили, що лише відкрита звітність, прозорість та правда можуть протистояти значному ресурсу російської пропаганди.