Названо найпопулярніші спеціальності серед вступників 2024 року

    623

    У 2024 році найпопулярнішою спеціальністю серед українських абітурієнтів стала психологія. Попри значний інтерес до цієї галузі, кількість бюджетних місць була порівняно невеликою — лише 1100 місць.

    На умовах контракту навчатися за цією спеціальністю вирішили понад 6,8 тисячі студентів, і третина з них отримала грантову підтримку. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький виданню LB, посилаючись на офіційні дані.

    Другою за популярністю серед вступників стала спеціальність «Комп’ютерні науки», яку обрали 6,2 тисячі абітурієнтів. Більше ніж тисяча студентів отримали гранти на навчання.

    65% студентів, які обрали комп’ютерні науки, вступили на бюджет або отримали фінансову підтримку у формі грантів. Водночас на спеціальності «Менеджмент» цей показник значно нижчий — лише 12% вступників отримали бюджетне місце або грант.

    Заступник міністра зазначив, що держава чітко сигналізує: «Хочеш вчитися на менеджмент — плати за це самостійно». Причина — ринок праці вже перенасичений такими спеціалістами.

    Натомість держава продовжує активно підтримувати медичну освіту. 95% вступників на медичні спеціальності цього року отримали бюджетні місця або грантову підтримку. Схожа ситуація і на інших спеціальностях:

    • Архітектура та містобудування: 64%
    • Інженерія програмного забезпечення: 65%
    • Терапія та реабілітація: 52%

    У 2024 році гранти на навчання надавалися за результатами Національного мультипредметного тесту (НМТ). Абітурієнти, які набрали 150 балів із двох предметів, могли отримати 15 тисяч грн грантової підтримки. За результат 170 балів і вище сума гранту зростала до 25 тисяч грн.

    Розмір фінансування також коригувався залежно від обраної спеціальності.

    Держава продовжує інвестувати в медицину, інженерію та ІТ-сферу, забезпечуючи більшість студентів бюджетними місцями та грантами. Водночас для спеціальностей, перенасичених на ринку праці, таких як «Менеджмент», фінансова підтримка мінімальна.



    • інші новини