Штрафи за образливі повідомлення: Зеленський підписав новий закон

  641

  ВР запровадила штрафи за образливі повідомлення сексуального характеру в інтернеті | Інститут масової інформації

  Президент України Володимир Зеленський підписав закон про адміністративні порушення, що запроваджує штрафи до 2 700 грн за образливі повідомлення сексуального характеру в інтернеті.

  22 травня парламент ухвалив цей законопроєкт під номером 8329, а вже 17 червня Зеленський поставив свій підпис під ним. Тепер за принизливі повідомлення сексуального характеру в месенджерах можна отримати штраф до 2 720 грн. Це нововведення доповнює Кодекс про адміністративні правопорушення новими статтями.

  До кодексу додали статті 173-6 (вчинення насильства за ознакою статі), 173-7 (сексуальні домагання) і 173-8 (невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце тимчасового перебування у разі винесення такого припису). Це важливий крок у боротьбі з насильством та домаганнями в інтернет-просторі.

  Цей закон став можливим завдяки ратифікації Стамбульської конвенції — міжнародної угоди Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству. Конвенція відкрита для підписання з 11 травня 2011 року і має на меті захистити жінок від будь-яких форм насильства.

  Таким чином, Україна зробила значний крок у бік захисту прав людини та забезпечення безпеки в цифровому просторі.