Німеччина хоче пригальмувати потік українських біженців: що відбувається

  1519

  У Федеральному міністерстві внутрішніх справ Німеччини задумалися над запровадженням фіксованого режиму прийому українських біженців по всьому ЄС. І не просто так: Німеччина приймає у 20 разів більше українців, ніж Франція.

  Чиновників турбує потік біженців, які вже отримали захист в інших країнах Європи. За інформацією від РБК-Україна, міністерство внутрішніх справ Німеччини хоче запровадити нову систему розподілу новоприбулих українських біженців серед країн ЄС.

  Німеччина посідає перше місце у ЄС за кількістю українських біженців – загалом понад 1,3 млн людей. Щомісяця до країни прибувають тисячі українців для отримання тимчасового захисту. Представник федерального міністра внутрішніх справ зазначив, що Німеччина віддана принципу солідарного розподілу тих, хто шукає захисту. Це питання стало особливо актуальним через вторинну міграцію з інших держав-членів ЄС.

  На рівні ЄС активно ведуться переговори щодо подальшого регулювання прийому українських біженців. Тимчасовий захист, наданий відповідно до директиви, має закінчитися 4 березня 2025 року. Політик Хельге Лінд повідомив, що Комісія ЄС розглядає питання про продовження статусу захисту ще на один рік, і з цим одноголосно погодилися всі країни ЄС. Однак, залишається питання: чи будуть зміни в процедурі захисту, якщо запровадять новий режим розподілу?

  Німеччина намагається знайти баланс між підтримкою біженців і розподілом навантаження серед країн ЄС. Це рішення може змінити правила гри для тисяч українських сімей, що шукають прихисток в Європі.  • інші новини