Зірки, подібні до Сонця, мають середній термін життя близько 10 мільярдів років. Зважаючи на те, що Сонце утворилося приблизно 4,5 мільярда років тому, у нього залишилося ще приблизно половина свого життєвого шляху. Про це повідомляє IFLScience.
Хоча зрештою Сонце стане білим карликом, уявімо, що воно перетворилося б на чорну діру. Сонце продовжує своє життя завдяки синтезу атомів водню в гелій у його ядрі, виділяючи енергію та тепло. Цей процес забезпечує існування нашої планети та всіх живих організмів на ній. Однак коли запаси водню для синтезу вичерпаються, зірки, такі як Сонце, переходять у стадію червоного гіганта.
Приблизно через 5 мільярдів років, коли в ядрі Сонця почнеться виробництво важчих хімічних елементів, а в оболонці навколо ядра почнеться синтез водню, температура Сонця значно зросте, і зовнішні шари почнуть розширюватися в космос. В результаті Сонце перетвориться на величезного червоного гіганта, що, ймовірно, призведе до поглинання Землі.
Через приблизно 1 мільярд років всі запаси водню в ядрі Сонця вичерпані, і зовнішні шари зірки будуть скинуті. В результаті Сонце перетвориться на маленького білого карлика. Чорні діри мають величезну гравітацію, яка поглинає довколишню матерію, в тому числі і світло.
Тому, коли Сонце перетвориться на чорну діру, вона матиме потенційну здатність поглинути Землю та інші об’єкти, що знаходяться на її околицях. Гравітація чорних дір залежить від їхньої маси, і вони зазвичай утворюються із залишків дуже масивних зірок. Якби Сонце перетворилося на чорну діру, її маса відповідала б масі Сонця. У такому разі, з Землею нічого не сталося б, і вона продовжила б своє обертання навколо чорної діри, як це відбувається зараз навколо Сонця.
Якби Сонце перетворилося б на чорну діру, її розмір був би лише 6 км, тоді як діаметр Сонця становить майже 1,4 мільярда кілометрів. Однак головна проблема полягає у втраті Землею джерела тепла та енергії. Без цього джерела енергії фотосинтез припинився негайно, і у результаті життя на планеті зникне.