Ракета SpaceX Falcon 9 вперше відправила до космосу вантажний корабель Cygnus

    423

    Вчора, 30 січня, ракета-носій Falcon 9 від SpaceX вперше була використана для запуску вантажного космічного корабля Cygnus компанії Northrop Grumman до Міжнародної космічної станції (МКС).

    Запуск Falcon 9 з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида відбувся 30 січня о 12:07 за Північноамериканським східним часом (о 19:07 за Києвом) і пройшов успішно. Як повідомлялося, перед цим запуском компанія SpaceX модифікувала обтічник Falcon 9, додавши люк, що забезпечує доступ до корабля Cygnus для розміщення вантажу безпосередньо перед запуском. У Northrop Grumman також заявили, що внесли низку змін до Cygnus для його сумісності з Falcon 9.

    Стикування космічного корабля з МКС заплановано на 1 лютого. На борту Cygnus знаходиться 3,8 тонни корисних вантажів, у тому числі продукти харчування для екіпажу (там є морозиво), запчастини для майбутнього ремонту станції та обладнання для експериментів. Так, космонавти та астронавти отримають 3D-принтер, комп’ютер Spaceborne Computer 2 від Hewlett Packard Enterprise для аналізу даних експериментів з використанням штучного інтелекту та машинного навчання без необхідності передавати їх на Землю, комплект для встановлення сонячних батарей iROSA, тренажери та навіть робота для проведення хірургічних операцій.