Китайські вчені успішно клонували макаку-резуса

  240

  Дослідники з Китаю повідомили, що вдосконалили технологію перенесення ядер соматичних клітин (клітини тварин, відмінні від сперматозоїдів та яйцеклітин) та застосували її для клонування макаки-резуса (Macaca mulatta).

  Метод використання соматичної клітини, наприклад клітини шкіри, ДНК якої потім переноситься в яйцеклітину з віддаленим ядром, не новий: саме він раніше привів до успішного клонування різних ссавців, зокрема овечки Доллі.

  Відомо, що соматичні клітини містять генетичну інформацію про те, як влаштований організм, але, на жаль, не можуть дати початок новому організму. Однак цю проблему вирішують шляхом перенесення ДНК соматичної клітини до яйцеклітини. У разі успіху процес призведе до повного перепрограмування генетичного матеріалу в ядрі, що дозволить яйцеклітині розпочати розподіл та формування клонованого ембріона.

  Внаслідок застосування цієї технології Цян Суну та його колегам з Інституту нейронаук Китайської академії наук (Пекін) вдалося створити генетично ідентичну копію макаки-резуса. Клон був здоровий і після народження прожив понад два роки.

  Зазначимо, що макака-резус становить особливий інтерес для дослідників, оскільки цей вид приматів фізіологічно близький до людини.