Вчені назвали біологічну причину раптової смерті немовлят

    1393

    Синдром раптової дитячої смерті, коли зовні здорове немовля несподівано гине на першому році життя, досі забирає тисячі життів по всьому світу. І тепер американські дослідники заявили, що знайшли одну із причин таких смертей.

    Синдром раптової дитячої смерті, або СВДС, медики вивчають упродовж 70 років, але досі ніхто не може назвати точних причин, чому деяка частина немовлят гине протягом перших місяців життя. Навіть розтин не дозволяє встановити точну причину загибелі малюка. Хоча СВДС забирає менше двох дітей із тисячі новонароджених, це одна з провідних причин дитячої смертності.

    Щоб розібратися в причинах смерті в колисці (більшість дітей помирають уві сні), дослідники з кількох наукових центрів США проаналізували тканини мозку 70 загиблих дітей, перевіривши їх на наявність аномалій.

    Вчені виявили, що в мозку загиблих від СВДС немовлят дефективним є один із рецепторів серотоніну — 2А/C. Попередні дослідження на гризунах показали, що цей рецептор відіграє ключову роль у процесах пробудження та аутореанімації, захищаючи кисневий статус мозку під час сну.

    Таким чином, заявили дослідники, СВДС виникає при збігу трьох обставин: критичний період кардіореспіраторного розвитку в перший рік життя дитини, зовнішній стрессор, такий як становище обличчям вниз або придавлювання дитини батьком, що лежить поряд, і біологічна аномалія в мозку дитини, яка не дає їй прокинутися при критично низькому рівні кисню у мозку.

    На жаль, на сьогодні не існує надійного методу для виявлення немовлят з біологічними аномаліями в серотонінергічній системі, тому не можна просто здати аналізи та зрозуміти, що твоя дитина вразлива до СВДС. Так що критично важливим стають дотримання правил безпечного сну та максимально «здорові» пози немовлят під час відпочинку, підсумували дослідники в роботі, опублікованій в журналі Journal of Neuropathology & Experimental Neurology.



    • інші новини