Супутникові іонні двигуни на воді вперше випробували у космосі

    953

    Японська компанія Pale Blue провела перше випробування на орбіті своїх експериментальних іонних двигунів, що працюють на водяній парі. Розміщені в конструкції наносупутника двигуни на воді були запущені приблизно дві хвилини. На основі отриманих даних інженери зробили висновок, що перше випробування пройшло успішно.

    Система двигунів була випробувана 3 березня на першому супутнику компанії Sony, який був запущений в космос в рамках проекту Star Sphere, мета якого полягає в тому, щоб надати більшій кількості людей доступ до якісних знімків планети Земля та інших космічних об’єктів. Супутник Star Sphere 1, також відомий під назвою EYE, був виведений у космічний простір на ракеті Falcon 9 аерокосмічної компанії SpaceX 3 січня. У його конструкції розміщена камера, яку апарат, що знаходиться на висоті 500-600 км від Землі, буде використовувати для ведення зйомки. Успішне випробування рухової системи дозволить Pale Blue продовжити реалізацію проєкту, доставивши супутник на цільову орбіту, де він має розпочати роботу наприкінці цього року.

    “Pale Blue розробила і випробувала свій двигун на основі води, і завдяки цьому компанія зробила величезний крок вперед на шляху до виведення на орбіту інших апаратів проєкту Star Sphere”, – прокоментували випробування в Pale Blue.

    Головна мета розробників водяного двигуна полягає у створенні альтернативної технології, що дозволяє супутникам залишатись на навколоземній орбіті. Вода в руховій системі Pale Blue відіграє роль екологічного палива, використовувати яке також вигідно з економічної точки зору. Двигуна система просто розщеплює воду на водень та кисень, спалюючи їх як паливо. Однак використання води в якості палива має свої обмеження за розміром і вагою космічних апаратів, які можуть рухатися такими двигунами. Вважається, що іонні двигуни на воді ідеально підходять для використання у крихітних супутниках.



    • інші новини