Штучний інтелект виявив у ДНК людини невідомий ген

    498

    Дослідники виявили існування «примарної» популяції людини, з якою сучасні люди схрещувалися під час виходу з Африки.

    Вчені використали штучний інтелект (ІІ) для визначення походження невідомого виду людських предків, який міг мати відношення до довгої подорожі людини з Африки тисячоліття тому.

    Знахідка, що викликала інтерес вчених, виявилася останками дівчинки, яка жила понад 50 000 років тому, з такою дивною унікальністю, що вона визнана «гібридним» предком сучасних людей.

    «Близько 80 тисяч років тому відбулося так зване переміщення з Африки, коли частина людської популяції, яка вже складалася із сучасних людей, залишила Африканський континент і мігрувала на інші континенти, давши початок усім нинішнім популяціям», – розповів біолог Жауме Бертранпеті з Університету Помпе в Іспанії.

    У міру того, як сучасні люди прокладали цей шлях на території Євразії, вони створювали й деякі інші речі — розмножувалися зі стародавніми та вимерлими гомінідами інших видів.

    Проте дослідження євразійської ДНК виділили ген, який викликав безліч питань щодо походження сучасного генетичного коду людини.

    Використовуючи статистичний метод, званий баєсовим висно́вуванням, дослідники виявили існування «примарної» популяції людини, з якою сучасні люди схрещувалися під час виходу з Африки.

    “Ця популяція або пов’язана з неандертальцями-денісівцями, або рано відокремилася від лінії денісівців”, – заявили еволюціоністи.

    Відкриття у цій галузі науки відбуваються швидко та стрімко. Ще у 2018 році інша група дослідників виявила докази того, що вони назвали «певною третьою подією схрещування» поряд з денісівцями та неандертальцями.

    Тут ще багато досліджень. Застосування такого аналізу ІІ — зовсім новий метод у галузі вивчення походження людини. Бертранпеті заявив:

    «Ми спробуємо знайти ці місця значної розбіжності в геномі, щоб подивитися, які з них належать неандертальцям, а які денісівцям і спробувати пояснити всю картину».

    Джерело: sciencealert.com