Blue Origin успішно провела шостий суборбітальний туристичний політ

  304

  Приватна аерокосмічна компанія Blue Origin успішно реалізувала місію NS-22, в рамках якої до суборбітального польоту вирушили шість туристів. Космічний корабель New Shepard з екіпажем на борту стартував з майданчика Launch Site One в Західному Техасі о 09:57 за місцевим часом (16:57 за київським часом) і приблизно через 10 хвилин повернувся на Землю, здійснивши м’яку посадку.

  Хоча суборбітальний політ тривав лише кілька хвилин, не варто сумніватися, що члени екіпажу отримали масу незабутніх вражень. «Ух-ху! Ми не вмерли. Бідні наші сім’ї», — пожартував один із космічних туристів, коли капсула з пасажирами здійснила посадку в техаській пустелі.

  У рамках місії NS-22 членами екіпажу стали Кобі Коттон (Cobe Cotton), один із засновників YouTube-каналу Dude Perfect, Сара Сабрі, засновниця Deep Space Initiative (стала першою єгиптянкою, яка полетіла в космос), Маріо Феррейра (Mario Ferreira), (став першим португальцем, що полетів у космос), британо-американська дослідниця Ванесса О’Брайєн (Vanessa O’Brien), Клінт Келлі III (Clint Kelly), засновник проєкту DARPA Autonomous Land Vehicle з досліджень у сфері автономного водіння, а також бізнесмен та ресторатор Стів Янг (Steve Young).

  Зазначається, що Ванесса О’Брайен стала першою жінкою, яка побувала в космосі, піднялася на найвищу гору у світі (Еверест) і спустилася в найглибшу точку океану (Безодня Челленджера в Маріанській западині Тихого океану). Коттон і Сабрі не платили за місця у складі екіпажу місії NS-22, оскільки їхній політ спонсорувався некомерційними організаціями MoonDAO та Space for Humanity. В яку суму обійшовся політ для решти членів екіпажу, не повідомляється. Для Blue Origin цьогорічний суборбітальний туристичний політ став шостим.

  Джерело: space.com


  • не пропусти

  • магазин