У Samsung придумали штучний м’яз – він підіймає вагу в 800 разів більшу за власну

  75

  Компанія Samsung Electronics у співпраці з Університетом Аджоу розробила багатофункціональний штучний привід м’язів нового покоління. Надзвичайно легкий і компактний «м’яз» здатен підняти вагу в 800 разів більшу за власну. При цьому м’яз сам є датчиком, що дозволяє легко інтегрувати його в цифрові системи управління від пристроїв до робототехніки.

  Конструктивно штучний м’язовий привід compliant amplified SMA actuator (CASA) є складовою дугоподібної металевої пружини з дротом з металу із запам’ятовуванням форми (SMA). Під впливом прикладеної напруги провід стискається і приводить пружину в рух. Це зусилля передається робоче навантаження. Наприклад, привід вагою 0,22 г може підняти вантаж вагою 176 г, що у 800 разів більше за вагу самого приводу. Зробивши м’язи більшими і потужнішими, привід зможе піднімати десятки і сотні кілограмів вантажу, що знайде застосування в екзоскелетах і в робототехніці.

  У Samsung підкреслюють, що для компанії було метою розробити м’язовий привід із високим співвідношенням сили до маси приводу. Значним бонусом стало те, що провід — штучний м’яз — сам став найточнішим датчиком стиснення та розтягування. Про силу стиснення або розтягування свідчить електричний опір дроту (м’яза), а це простий шлях до управління м’язами та рішення для зворотного тактильного зв’язку з оператором.

  Розробники Samsung знайшли два практичні застосування своєї розробки. По-перше, штучний м’язовий привід використано для наведення фокусу в окулярах доповненої реальності. По-друге, привід задіяний у рукавичках для створення тактильних відчуттів у віртуальній чи доповненій реальності. В окулярах привід регулює відстань між дисплеєм та оптикою, забезпечуючи природне для ока фокусування на ближні або далекі об’єкти, залежно від уваги, а в рукавичках створює ефект тиску на шкіру. Нові датчики такі маленькі та такі сильні, що ефект хвату створюється близьким до реальних відчуттів.

  Джерело: samsung.com


  • не пропусти

  • магазин