Британські вчені розкрили таємницю походження перших надмасивних чорних дірок

  133

  Вони створили нову комп’ютерну модель формування Всесвіту.

  Перші чорні діри з’явилися в космосі в перші кілька сотень років після Великого вибуху, проте вчені протягом 20 років не могли пояснити таку феноменальну швидкість появи цих космічних об’єктів. Відповідь знайшли астрофізики з Портсмутського університету.

  Відомо, що після вибуху Всесвіт був майже однорідним – навіть у найщільніших областях простору маса матерії не сильно відрізнялася від середніх показників по всьому просторі. З цього випливає, що для акумулювання достатньої маси матерії, необхідної для утворення перших чорних дірок чи зірок, знадобляться сотні мільйонів років. Проте вчені знають, що перші зірки, які потім перетворилися на надмасивні чорні діри в процесі еволюції, утворилися лише через 100-200 мільйонів років після Великого вибуху.

  Вчені Портсмутського університету створили нову комп’ютерну модель формування Всесвіту. Модель показала, що у місцях перетину холодних акреційних потоків формується раптовий колапс щільних хмар звичайної матерії. В результаті або виникають зірки, що недовго живуть, або відразу з’являються чорні дірки.

  Дослідники вказали, що для цього явища не потрібні будь-які особливі умови, як вважалося раніше. За допомогою потоків холодного газу виникає турбулентність, у результаті зірки можуть формуватися лише за умови досягнення ними критичної маси. Відразу після подолання порогового значення щільна область раптово колапсує і з’являються чорні дірки.

  Джерело: spacenews.com


  • не пропусти

  • магазин