NASA підписало контракт зі SpaceX на запуск космічного телескопа в 2026 році – ціна операції вийшла за всі рамки

  244

  Повідомляється, що NASA уклало з компанією SpaceX контракт на суму $255 млн, у рамках якого у жовтні 2026 року запустить за допомогою ракети Falcon Heavy нову космічну обсерваторію Roman Space Telescope. Це буде шоста «велика» обсерваторія NASA, яка за деякими параметрами перевершить нещодавно запущений телескоп «Джеймс Вебб».

  Nancy Grace Roman Space Telescope — телескоп імені Ненсі Грейс Роман — при ширині дзеркала 2,4 м володітиме полем зору у 100 разів більше, ніж телескоп «Хаббл», дозволяючи робити знімки з аналогічною роздільною здатністю, хоча в іншому діапазоні — в інфрачервоному. Знімки будуть робитися на ширококутній 288-мегапіксельній багатоспектральній камері інфрачервоного діапазону від компанії Lockheed Martin. Дзеркало, до речі, дісталося телескопу у подарунок від Національного управління військово-космічної розвідки США після скасування одного з проєктів із дистанційного зондування Землі.

  Джерело зазначає, що вартість контракту на запуск є дуже завищеною. Наприклад, торік NASA уклало два схожі контракти з компанією SpaceX на запуск Falcon Heavy з місією Europa Clipper до Юпітера у 2024 році та метеорологічного супутника GOES-U, також у 2024 році і теж на Falcon Heavy. В одному випадку запуск із супутніми витратами коштує $178 млн, а в іншому — $152,5 млн. На цьому фоні $255 млн на запуск Roman Space Telescope у жовтні 2026 року викликає запитання.

  Телескоп Roman Space Telescope є обсерваторією вагою 4,2 т. Як і телескоп «Джеймс Вебб» він буде виведений в точку Лагранжа L2 на віддаленні 1,5 млн км від Землі (він теж інфрачервоний і теж не повинен нагріватися Сонцем). Основними завданнями для телескопа Roman Space Telescope стане пошук темної енергії, вивчення розподілу речовини у Всесвіті та прямі фотографії екзопланет, для чого до комплекту апаратури на борту входить коронограф. Вартість проєкту також перевищила закладений бюджет і досягла $4,3 млрд. Для NASA буде важливим довести, що подальше зростання бюджету вдасться стримати, а плани буде реалізовано вчасно.

  Джерело: spacenews.com


  • не пропусти

  • магазин