NASA на рік відклала доставку на Місяць ровера VIPER

  242

  Агентство NASA, яке свого часу підрядило компанію Astrobotic на доставку дослідного роверу Volatiles Investigating Polar Exploration Rover (VIPER) на Місяць для пошуку води (у формі льоду) та інших можливих ресурсів, вирішило відкласти виконання місії на рік.

  Якщо раніше доставка місячного велосипеда планувалася Astrobotic у листопаді 2023 року, то тепер NASA надало запит командам Astrobotic та VIPER на перенесення виконання місії на листопад 2024 року. В рамках місії планується доставка дослідницького модуля на південний полюс Місяця.

  Рішення NASA пов’язане з вимогою проведення компанією Astrobotic додаткового тестування наземного посадкового модуля Griffin, який доставить VIPER на місячну поверхню. Додаткові тести покликані зменшити загальні ризики, пов’язані з доставкою VIPER на поверхню супутника Землі. Для виконання тестів виділено ще $67,8 млн., загальна вартість контракту тепер становить $320,4 млн.

  За словами представника NASA , місяцехід VIPER є найбільшим і технічно складним вантажем, доставка якого передбачена в рамках програми CLPS, яка, у свою чергу, є ключовою частиною програми дослідження Місяця Artemis. Доставка наукових та технологічних вантажів дозволить «закласти фундамент» для подальших пілотованих місячних місій.

  Джерело: nasa.gov


  • не пропусти

  • магазин