“Ой у лузі червона калина”: в Україні з’являться монети з новим дизайном номіналом 5 і 10 гривень

  346

  В Україні презентували пам’ятні монети “Ой у лузі червона калина” номіналом 5 грн (нейзильбер) та 10 грн (срібло). На монетах зображено українських воїнів різних епох, які піднімають кущ калини у формі карти України.

  Фото пам’ятної монети опублікували на сайті НБУ.

  Дві монети “Ой у лузі червона калина” із серії “Безсмертна моя Україно” – одні з перших пам’ятних монет, які вводяться в обіг з початку повномасштабної війни. Їхній дизайн розробив київський художник Дмитро Кривоніс.

  “Вони присвячені українській пісні, яка після віроломного нападу російських військ на Україну зазвучала з новою силою і стала сучасним символом протистояння російській військовій агресії”, – написали в НБУ.

  В Україні з'явилася монета "Ой у лузі червона калина": як вона виглядає

  Зокрема, одна монета буде номіналом 10 гривень зі срібла, категорія якості карбування – “пруф”, тираж – до 5 000 штук (у тому числі до 2500 у 2022 році).

  Інша – номіналом 5 гривень із нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, тираж – до 250 000 штук (у тому числі до 75 000 у 2022 році в сувенірній упаковці).

  На аверсі монет у центрі розміщено стилізовану композицію, на якій захисники різних поколінь: козак, січовий стрілок та сучасний воїн Збройних Сил України піднімають калину – символ України. На реверсі монет у центрі зображена гілка з листком та ягодами калини.

  В Україні з'явилася монета "Ой у лузі червона калина": як вона виглядає

  Придбати монети можна буде у банків-дистриб’юторів із продажу пам’ятних монет та сувенірної продукції:

  • Укргазбанк;
  • Радабанк;
  • ТаскомБанк;
  • Приватбанк.

  • не пропусти

  • магазин