NASA призупинила польоти гелікоптера Ingenuity на Марсі

  215

  Вертоліт Ingenuity, що супроводжує марсохід Perseverance, тимчасово припиняє діяльність на Червоній планеті. Підвідомча NASA Лабораторія реактивного руху (JPL), яка контролює виконання місії гелікоптера, оголосила, що пристрій не працюватиме протягом кількох тижнів.

  За даними JPL, гелікоптер бере перерву – на Марсі зима і сезон запорошених бур, що означає, що гелікоптер отримує менше сонячного світла для підзарядки акумуляторів. Проте команда, яка відповідає за його роботу, очікує, що Ingenuity знову вирушить у політ уже у серпні.

  На відміну від деяких планет, на Марсі, як і на Землі, відбувається зміна сезонів, тому в наступні кілька тижнів у ході марсіанської зими в місцевій атмосфері буде набагато більше пилу, що блокує сонячне світло, необхідне для заряджання. За заявою NASA, опублікованою 13 липня, гелікоптер повинен знову піднятися в місцеве повітря на початку серпня, рівень пилового забруднення має знизитися до кінця поточного місяця, тому команда гелікоптера прийняла рішення про тимчасову перерву в роботі.

  Інші марсоходи та марсіанські станції повинні робити аналогічні паузи під час місцевої зими. Китайський марсохід Zhurong увійшов у режим глибокого сну 18 травня з тієї ж причини, що й Ingenuity, а робота більш старих роверів NASA на кшталт Opportunity опинилася під загрозою саме через суворі зимові умови — фактично Opportunity, що працював на сонячних елементах живлення, «загинув» через потужний курний буревій в 2018 році, який заблокував сонячне світло. Проте інженери NASA впевнені, що, якщо дозволить погода, гелікоптер у цілості та безпеці переживе зиму.

  Прикріплений до марсоходу Perseverance гелікоптер Ingenuity здійснив посадку в кратері Єзеро в лютому 2021 року, а вже у квітні того ж року почав здійснювати польоти. Перший політ тривав 39 секунд та дозволив машині масою 1,8 кг піднятися на висоту близько 3 м над поверхнею Червоної планети. На сьогоднішній день вертоліт здійснив уже 29 вильотів, загалом провівши у повітрі 55 хвилин. Примітно, що спочатку у завдання місії входило вчинення лише п’яти польотів.

  Джерело: space.com


  • не пропусти

  • магазин