У США розробили сенсорну рукавичку з присосками як у восьминога (відео)

  48

  Вчені Технологічного інституту Вірджинії (США) розробили рукавичку, оснащену набором сенсорів і присосок – вона здійснює захоплення подібно до щупальців восьминога. Пристрій виявиться корисним під час виконання різних підводних робіт.

  Восьминіг набагато краще за людину пристосований до поводження з різними предметами у воді: 2000 присосок на чутливих до механічного та хімічного впливу щупальцях допомагають молюску з легкістю переміщатися по кам’янистому дну, чіпляючись за гладкі та шорсткі об’єкти, не докладаючи великих фізичних зусиль. Американські вчені вирішили відтворити ці можливості за допомогою сенсорної рукавички з гумовими ніжками і м’якими мембранами, що активуються на кшталт присосок – вони легко фіксуються як на плоских, так і на вигнутих поверхнях.

  Команда на захоплення віддається в автоматичному режимі при отриманні даних із вбудованого мікролідара, який виявляє найближчі об’єкти. Дані обробляє мікроконтролер, необхідні параметри можна настроювати залежно від завдання, що виконується. Наприклад, можна поставити системі завдання робити захоплення лише невеликих легких об’єктів на кшталт столових приладів або металевих моделей автомобілів за допомогою лише однієї присоски; або можна активувати їх усі, якщо необхідно маніпулювати більшими та важкими предметами — тарілками або коробками. Стискати руку при цьому не треба в жодному разі.

  Автори проект впевнені, що їхній винахід стане в нагоді при виконанні будь-яких видів підводних робіт: порятунок людей і вилучення затонулих предметів з води, обслуговування підводних конструкцій, наприклад, мостів, та пошук артефактів археологами.

  Джерело: newatlas.com


  • не пропусти

  • магазин