Вченим вдалося знайти спосіб підслуховувати китів в Арктиці

  167

  Китоподібні — одні з найчарівніших тварин на планеті, чи то через їх величезні розміри, чи широкий ареал поширення, культурну цінність, інтелект і можливі вокальні здібності.

  Тим не менш, вони також є одними з найскладніших тварин для вивчення. Фахівці заявили, що підводний оптоволоконний кабель можна використовувати для підслуховування цих величезних та загадкових морських ссавців.

  Результати цього дослідження були опубліковані в академічному журналі Frontiers in Marine Science, що рецензується.

  Оскільки вони були найбільшими живими істотами на планеті протягом усієї її історії (принаймні за вагою), а також знаходилися під водою, тримати їх у неволі неймовірно складно. А враховуючи важливу роль, яку кити відіграють в екосистемі, їхнє вивчення важливе. Хоча це можливо, це неймовірно складно, і стає ще складнішим у світлі значного скорочення чисельності китів у всьому світі.

  Промисловий китобійний промисел, забруднення навколишнього середовища, інші вторгнення людини в довкілля океану, а також зміна клімату завдали великої шкоди популяціям китів і ще більше змусили змінити маршрути та терміни їх міграції.

  В даний час океанами Землі прокладено близько 1,2 млн км волоконно-оптичних телекомунікаційних кабелів. І саме з їхньою допомогою дослідники змогли слухати китів.

  Це було досягнуто за рахунок використання розподіленого акустичного зондування (DAS), яке підключається до оптоволокна та використовує додаткові волокна як гідрофони. Використовуючи цей метод, дослідники почали вивчати вусатих китів у Іс-фіорді, другому за довжиною фіорді норвезького архіпелагу Шпіцберген.

  Спостереження у цьому районі показали, що вусаті кити, такі як сині та горбаті кити, постійно відвідують цей район щоліта.

  Цей експеримент вдався: вдалося підслухати крики китів у цьому районі. Не тільки це, а й можливість відстежувати час та місцезнаходження китів, відстежуючи, де вони знаходяться у всьому світі. Надалі вони матимуть змогу відстежувати китів у режимі реального часу. Це особливо важливо, тому що замість розгортання нових гідрофонів в океані дослідники можуть використовувати вже існуючу глобальну систему кабелів.

  «Розгортання гідрофонів є надзвичайно дорогим. Але оптоволоконні кабелі є в усьому світі, і вони доступні», — йдеться у заяві провідного автора Леа Буффо.

  Однак на заваді є проблеми. Насамперед, звісно, ​​те що, що у кабелів є власники, тому для їхнього використання для DAS знадобиться дозвіл. Але ці проблеми дослідники сподіваються вирішити. Потрібна подальша робота, щоб краще використати ці нові можливості.

  Джерело: frontiersin.org


  • не пропусти

  • магазин