Американські вчені створили унікальних мікророботів для чищення зубів

  30

  Участь людини у трудомісткому процесі чищення зубів вчені змогли замінити автоматичною роботою нанороботів, здатних забезпечити якісну обробку зубів, знищення шкідливих бактерій та профілактику карієсу.

  Інженери розробили мікророботів, які можуть повністю автоматизувати процес чищення зубів.

  Вчені з Пенсильванського університету сконструювали нанороботів і потім провели дослідження їхньої ефективності. Дані дослідження підтверджують їхню здатність повністю автоматизувати процес, замінивши ручне чищення зубів.

  Мікророботи створені із наночастинок оксиду заліза. Застосовуючи магнітне поле, фахівці керували наночастинками, що мають підвищену електричну та магнітну активність. Вони змогли досягти спрямованого руху зібраних у щетинки чи нитки частинок.

  Цікаво, що ці мікророботи здатні виробляти протимікробні препарати, що легко перемагають хвороботворні бактерії, які є основною проблемою ротової порожнини.

  Експерименти проводилися як у макетах людських зубів, так і на справжніх зубах. Автоматизована система чищення повністю впоралася з поставленим завданням, практично усунувши плівки, що налипли на зуби, які призводять до карієсу і руйнування зубів.

  Хен Ку, один із авторів дослідження, розповів:

  «Правильний догляд за зубами — це справді трудомісткий процес. Необхідно чистити зуби щіткою, застосовувати зубну нитку та ополіскувачі. А наші мікророботи легко здійснюють ці три операції одночасно повністю замінивши руки людини».

  Джерело: pubs.acs.org






  • не пропусти

  • магазин