Телескоп «Джеймс Вебб» передав на Землю знімок зірок та галактики, який не мав зберегтися

  44

  Наступного тижня Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) США офіційно представить перші повноцінні знімки, зроблені космічним телескопом Джеймс Вебб. Напередодні цієї події відомство опублікувало знімок, зроблений датчиком точного наведення (FGS) телескопа в процесі налагодження, завдяки чому можна скласти уявлення про те, чого слід чекати надалі від космічної обсерваторії.

  Інструмент FGS завжди мав можливість створювати знімки, але його головне завдання полягає у забезпеченні високої точності наукових вимірів та зображення при наведенні. Коли цей інструмент робить знімки, вони зазвичай не зберігаються, оскільки канал зв’язку між точкою Лагранжа L₂ і Землею (1,5 млн км від нашої планети) дуже обмежений. Через це обсерваторія передає дані на Землю тільки від двох наукових приладів одночасно. Однак під час тестування FGS у травні інженерам місії спала на думку ідея зберегти кілька знімків, оскільки в той час у них була можливість вільно передати дані на Землю.

  Отримане в ході інженерних випробувань FGS зображення не є ідеальним, оскільки інструмент ще не був оптимізований для наукових спостережень. Знімок був зроблений для перевірки можливості фіксації цілей, але він наочно демонструє потужність телескопа. На знімку можна побачити кілька яскравих зірок, що виділяються довгими та чітко окресленими дифракційними піками, поява яких обумовлена ​​тим, що дзеркала телескопа виконані із шестигранних сегментів. Майже весь простір за зірками наповнений різними галактиками.

  Оскільки представлений знімок не був зроблений з прицілом на наукову цінність, він має низку відмінностей від зображень з повною роздільною здатністю, які NASA офіційно покаже 12 липня. Очікується, що ці знімки, хоч і на короткий час, стануть найглибшими зображеннями Всесвіту за всю історію спостережень. Знімок FGS пофарбований з використанням червоної колірної схеми, яка застосовувалася до інших зображень, зроблених у процесі налаштування приладів Джеймса Вебба. Крім того, центри яскравих зірок виглядають чорними, оскільки вони насичують детектори телескопа, а наведення не змінювалося у процесі створення серії експозицій. Сліди накладання різних експозицій можна побачити з обох боків зображення.

  Хоча чотири наукові інструменти, які розміщені в конструкції космічної обсерваторії «Джеймс Вебб», дозволять по-новому поглянути на Всесвіт, датчик FGS є єдиним інструментом, який буде використовуватися в кожному спостереженні телескопа протягом усього терміну служби. Він також грав важливу роль у процесі вирівнювання телескопової оптики.

  Джерело: blogs.nasa.gov


  • не пропусти

  • магазин