Meta зробила загальнодоступним ІІ-перекладач, який підтримує 200 мов

  265

  Meta розробила єдину модель штучного інтелекту (ІІ) NLLB-200, призначену для перекладу та підтримуючу 200 мов, у тому числі й ті, з якими не працюють сучасні комерційні інструменти. Компанія відкрила вихідний код проєкту та запропонувала всім бажаючим користуватися результатами її роботи.

  Модель ІІ стала частиною великомасштабного науково-дослідного проекту Meta, на який компанія робить ставку за всіма важливими для себе напрямками: від соцмереж Facebook та Instagram до технологій віртуальної та доповненої реальності. Іншими словами, з цим інструментом компанія стане не тільки краще розуміти своїх користувачів (що важливо для цільової реклами), але й отримає можливість підвищити якість AR/VR проєктів.

  У компанії наголосили на маловідомі мови, підтримка яких відсутня в більшості сучасних інструментів для перекладу, зокрема, робота з 55 африканськими мовами дала «високоякісні результати». У бенчмарку FLORES-101, орієнтованому на мовні ІІ-моделі, система NLLB-200 показала результат, що на 44 % перевершив середні показники, тоді як за окремими африканськими та індійськими діалектами перевага досягла 70 %.

  Нарешті компанія заявила про запуск програми грантів для некомерційних організацій, які використовуватимуть модель у роботі, — загальний бюджет програми становив $200 000.

  Джерело: theverge.com


  • не пропусти

  • магазин