В США збираються заборонити Google та Apple підтримку додатків, що допускають розрахунки в цифрових юанях

  32

  Група сенаторів-республіканців підготувала законопроект, який забороняє розміщення в американських маркетплейсах додатків, включаючи майданчики Google і Apple, програм, що допускають розрахунки в офіційній китайській цифровій валюті — під приводом, що це дозволить китайській владі відстежувати діяльність американців.

  Судячи з тексту законопроекту, поки що йдеться про використання програм користувачами, розташованими на території самих США. На думку сенаторів, використання цифрового юаня дозволить Пекіну в режимі реального часу відстежувати всі транзакції у своїй мережі, ставлячи під загрозу безпеку персональних даних користувачів, якщо вони приєднаються до платежів у китайській цифровій валюті.

  Ще в січні 2021 року агентство Center for a New American Security виступило з доповіддю, згідно з якою цифрова валюта, що випускається центробанком Китаю, і відповідна система електронних платежів дозволяє стежити за транзакціями в економічній системі в цілому і за китайськими громадянами зокрема — кожна транзакція містить точні дані фінансової активності користувачів. У цьому цифрові валюти центробанків (CBDC ) розробляють у Китаї, а й у більшості провідних країн, і навіть політичних блоків, включаючи, наприклад, ЄС.

  Сенатська ініціатива з’явилася після того, як китайський месенджер і одночасно платіжна платформа WeChat, що належить китайській Tencent і налічує 1,2 млрд користувачів, анонсувала початок підтримки цифрової валюти раніше цього року. Приймає цифрову валюту й надзвичайно популярна китайська платіжна система Alipay. Програми обох сервісів поки що доступні в американських версіях маркетплейсів – як Google, так і Apple App Store.

  За даними Reuters, у китайському посольстві у Вашингтоні законопроект назвали «черговим зразком безглуздого цькування іноземних компаній з боку США завдяки зловживанню міццю держави…» — на підставі турботи про національну безпеку.

  Джерело: reuters.com


  • не пропусти

  • магазин